Yas Water World Aqua Park – Dubai

Birce Aydın Yerköylü
Çocukların yükselen seslerini duyar gibiyim. “Havuz istiyorum anne, tatile gidelim, kaydıraklı havuz isterim, Aquaparka götürün beni… “ gibi cümleler yaza girdiğimiz bu günlerde hepimizin duydukları.
Şimdi ben size öyle bir yer anlatacağım ki çocuklara hak verecek, siz onlardan daha çok gitmek isteyeceksiniz.
Yas waterworld, Abudhabi’nin en şahane tema parklardan birisi, hatta dünyanın en iyi tema parklarından biri diyebilirim. Yetişkinler ve çocuklar için her şeyin düşünüldüğü bu parkta eğlenmemek imkansız. Ortalama 6 saatlik bir süreyi nasıl geçirdiğimizi anlamadığımız bu park, sadece bir su parkı olmanın da çok ötesinde. İçerisinde bulunan restaurantlar, cafeler ve alışveriş alanları ile resmen insanı bu dünyanın içerisine hapsediyor.

Dubai Yas Waterworld giriş ücretleri ne kadar?

Gelelim her yazıda olduğu gibi en merak edilen kısma. 🙂
Yas waterworld giriş ücreti kişi başı 260 dirhem. ( yaklaşık 400 TL ) 0-3 yaş arası çocuklar için kimlik göstermek koşulu ile giriş ücretsiz. Giriş için farklı paket ve programlar var. Her biri için ayrı bir fiyat seçeneği sunuluyor. Ben diğer yazılarımda da söylediğim gibi yine entertainer programlarını takip etmenizi öneriyorum. Ben öyle yaptım ve bir kişi fiyatına 2 bilet satın aldım. Baktığınızda yine de yüksek bir rakam; ama karşılığında güzel, hafızalara kazılı bir gün geçirme garantisini gönül  rahatlığıyla verebilirim. 🙂
Bunun dışında ücrete dahil olan bazı hizmetler var. Örneğin içeride su ve can yelekleri ücretsiz. Aman ne olacak demeyin, özellikle çocuklar için can yeleği kullanımı önemli. Yeme içme fiyatları ise düşünülenin aksine çok yüksek değil, dışarıdaki cafeler ile hemen hemen aynı. Mesela kahve 20 dirhem ( 32 TL ), çocuk menüsü 50 dirhem ( 78 TL ) , smoothie 30 dirhem (48 TL ). Günlük harcama ortalamamıza bakacak olursak, Yas Waterworld’un bir günlük maliyeti yaklaşık 600 TL gibi bir rakama tekabül ediyor.
Son olarak çocukla su parklarında konforlu ve mutlu bir geçirebilmeniz için bir kaç küçük öneri de bulunup yazımı sonlandırıyorum:
  • Mutlaka güneş koruması sağlayan tişörtlerden kendinize ve çocuğunuza birer tane alın. Aynı kaydıraktan belki 30 defa kayacaksınız, “oraya girince ben çocuğumu erken çıkarırım, zaten güneşte fazla kalmayacağız.” diye düşünmeyin, olmuyor 🙂
  • Slip mutlaka giyin. Zemin her zaman ıslak ve kaygan.
  • Yanınıza atıştırmalıklar götürün.
  • Kulak sağlığı için dalmamaya özen gösterin. Ben kendimden biliyorum, ortaokula gidiyordum, Marmaris’te gittiğim bir aqua parkta sabah 8 akşam 6 durup, defalarca dalıp çıktıktan sonra orta kulak iltihabı olmuştum.
  • Son olarak bence çok önemli bir nokta daha var “Bir daha seni buraya getireceğim “ gibi sözler vermeyin -:)) Bu sözümden sonra Pera her gün Aqua parka gidelim diye tekrarlıyor. 🙂
Benzer bir konu olan çocukla havuz kenarında/ plajda güzel bir gün geçirmenin ipuçları başlıklı yazım için tık tık…

 

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz