Veteriner Anne Çiftliği – Çatalca

Birce Aydın Yerköylü
Son yıllara bakıyorum da kendimi sürekli , Pera ile nerede eğlenebiliriz? En güzel kahvaltıyı nerede yapabiliriz ? Açık havada ne gibi aktivitelere katılabiliriz ? gibi soruların cevaplarını ararken buluyorum. Anne olmanın en doğal sonuçlarından biri sanırım çocuklu aktivitelere yönelmek. 🙂
Bugün de yeni keşiflerimden biri olan Veteriner Anne Çiftliği’ni artıları ve eksileri ile birlikte anlatmak için buradayım.
Uzun süredir sosyal medyadan takip ettiğim  hesaplardan biri olan Veteriner Anne Çiftliği’ne, sonunda Dubai’ye gitmeden önce gidebilme fırsatı bulabildim. Mevsime rağmen havanın oldukça güzel gitmesi de günün bonusu oldu.

Veteriner Anne Çiftliği nerede?

Biz Tekirdağ ‘dan yola çıktığımız için ,Veteriner Anne Çiftliği bize yaklaşık bir buçuk saat uzaklıkta. İstanbul Avrupa yakasında olanlar için bu süre daha da kısalabilir. Kestaneli köyünde yer alan bu çiftlik, Veteriner Anne adı altında hizmet veriyor.

Veteriner Anne Çiftliği kahvaltı ücreti ne kadar?

Ben güne güzel bir kahvaltı ile başlamayı sevdiğim için rezervasyonumuzu erken saatlere yaptırdım. Kahvaltı serpme olarak geliyor . Kişi başı 60 tl olan bu kahvaltı, beni tek bir açıdan hayal kırıklığına uğrattı. Daha belirgin yöresel tatlar olmasını isterdim ben, fakat el açması gözleme dışında malesef o tadı pek alamadım. Gözleme ile yükselen beklentim, diğer ürünlere de ister istemez yansıdığı için bir tık hayal kırıklığına uğradığımı itiraf etmeliyim. Bu yorumdan sonra “kötü bir kahvaltı veriyorlar” mesajı verdiğimi düşünmeyin, eğer ortalama beklentiler ile giderseniz memnun kalmamanız için bir neden yok.
Bunun dışında kahvaltı alanı yeterli büyüklükte, çocuğunuzu rahatça takip edebiliyorsunuz, fakat oyun alanı diye konumlandırdıkları yerdeki oyuncaklar çok eski ve yetersiz , bence bu kısım biraz daha yatırımı hak ediyor. 🙂

Veteriner Anne Çiftliği çocuk atölye ücretleri ne kadar?

Kahvaltı sırasında masaları gezip 13.00 ‘de başlayacak atölyeler için isim ve ücret alıyorlar . 35 tl gibi bir ücret ödeyerek 17.00‘a kadar sürecek olan aktivitelere çocuğunuz birlikte katılabilirsiniz . Yaş ortalaması genel olarak 2-7 gibi düşünülebilir. Pera aktivitelere yalnız katılmak istemediği için biz birlikte katıldık. Başlamadan önce güzel bir anne kahvesi içmeyi ihmal etmedim tabii 🙂
Atölyeler, önce bir tanışma merasimi ve şarkılar eşliğinde başlıyor. Sonra gruplara ayrılarak, benim de en merak ettiğim bölüm olan keçi sağma kısmına geçiyoruz. Burada büyük bir hayal kırıklığı daha var malesef. Gitmeden önce Pera videolarda o kadar çok keçi görmüştü ki, o an sadece iki keçiyi görünce “ Diğerleri nerede anne? “ diye sordu tabi ki. Ben de aynı soruyu yetkililere yönlendirdim fakat yeterli bir cevap alamadım açıkçası. Yine de keyifli bir deneyimdi ve Merve Hanım güzel bilgiler eşliğinde her çocuğa bu deneyimi yaşatıyor.
Sonrasında diğer atölyeler sırası ile devam ediyor . Çamur, boyama, ekmek yapma ve çiçek ekme gibi çeşitli etkinlikler mevcut. Unutmadan aktivitiler arasında bir mola verildiğini belirteyim. Bu arada acıkanlar için mangal servisi de başlıyor. Mangal hazır olduktan sonra ellerinde ekmeklerini yiyen çocukları görmek muhteşem bir görüntü yaratıyor. 🙂
Dolu dolu geçen günün son saatlerine kadar Pera ordan oraya koşturmuş olsa da, arabaya bindiğimiz anda derin bir uykuya daldı, bizde böylelikle yorucu bir günün daha sonuna gelmiş olduk:)

Veteriner Anne Çiftliği’ni tavsiye eder miyim?

Sözlerime son vermeden önce tavsiye, eleştiri adı altında söylemek istediğim bir kaç cümle daha var:
  • Bahar aylarını tercih ederseniz, daha çok keyif alırsınız.
  • Tüm gün orada kalacakmış gibi plan yapın.
  • Çocuğunuz ve kendiniz için yedek kıyafet mutlaka bulundurun.
  • Nakit para olması gerekenlerden. 🙂
  • Süt , yumurta gibi ürünler de satın alabileceğiniz bir yer olduğu için ekstra nakit bulundurmanızda fayda var. 🙂
  • Alan müsait olduğu için çocukların daha keyifli vakit geçirebileceği survivor tarzı parkurlar geliştirilebilir, birde bazı kaynaklarda süt ile ilgili yapılan eleştirilerin mekan sahipleri tarafından dikkate alınması gerekiyor bana kalırsa.
Genel olarak keyifli bir gün geçirdiğimizi söyleyebilir ve Veteriner Anne Çiftliği’ni size tavsiye edebilirim. 🙂
Şimdi sizlerle orada çektiğim bir kaç video paylaşıyorum;
0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz