Uykusunu Arayan Çocuk

Pınar Cambaz

Merhaba kitap kurtları!

Bugün sizi favori uyku öncesi kitabımızla tanıştırmak istiyorum.
Kaçan uykusunu bulmak için yollara düşüp, komşusu hayvanların kapısını birer birer çalan bir çocuğun hikayesinin anlatıldığı Uykusunu Arayan Çocuk’u elime alıp ilk incelediğimde en çok hoşuma giden şey pek çok hayvanın farklı uyuma şekillerini anlatıyor oluşuydu.
Siz atların ayakta, flamingoların tek ayak üzerinde, zürafaların ise boynunu geriye kıvırıp yanağını kalçasına dayayarak uyuduğunu biliyor muydunuz? Biz artık biliyoruz. 🙂 Hem uykuya hazırlanalım, hem bilgilenelim, bir taşla iki kuş!
Sayfalar ilerledikçe, ufaklık diğer hayvanların yanında uyumaya çalışıyor ancak bir türlü rahat edemediğini fark ediyor. Ne leopar gibi yüksek bir dalda yatabiliyor, ne de ayı gibi uzun bir kış uykusuna dalmak istiyor. Kendi uykusu ise onu çok da uzakta olmayan bir yerde, kendi yumuşacık yatağında bekliyor!
Ben sakinleşip uyusun diye beklerken, Selim hayvanları taklit ederek yatakta top gibi yuvarlanıp kıkır kıkır gülüyor ama o kadar da olacak canım! 🙂
Hayvanlarla beraber uzuuun uzun esnedikten ve çocuğun kaçan uykusunu bulmak için sokak sokak gezindikten sonra biz baya yoruluyoruz ve gözlerimiz kapanıveriyor.
Ne diyelim, darısı yavrusu uyusun diye gözünün içine bakan bütün yorgun anne babaların başına…
Herkese keyifli okumalar!
 
Kitap adı: Uykusunu Arayan Çocuk
Yazar: İrem Uşar
Yayınevi: Günışığı Kitaplığı
Sayfa: 27
Yaş Aralığı: 3+
0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz