Unigo Oyun Halısı (Matı) Yorumları

Berna Salkaya

Hiçbir zaman aşırı hijyen takıntısı olan bir anne olmadım, bence bağışıklık sisteminin gelişmesindeki önemli etkenlerden biri de çocukların mikroplarla tanışması. Pera’nın yeni şeyler keşfetme merakıyla her şeyi ağzına sokmaya çalıştığı günlerde, her eline aldığını dezenfekte edip ona geri vermeyi çalışsaydım sanırım kafayı yiyebilirdim. Evdeki onlarca oyuncağı ve her biriyle en fazla 30 saniye oynadıktan sonra yere attığını düşündüğümde bunu yapabilmem de çok mümkün değildi bana kalırsa. Dolayısıyla bu konuda onu serbest bırakmayı tercih ettim, fakat bir zaman sonra yüzünde isilik olmuş gibi küçük küçük lekeler çıkmaya başladı.

Doktorumuza danıştığımda kullandığım deterjandan, oynadığı oyuncaklardan kaynaklanabileceğini söyledi. Acaba dokunduğu şeylerden mi kaynaklanıyor diye düşünerek oyuncaklar konusunda daha dikkatli davranmaya başladım, 3-4 gün gözlemledim ama hiçbir düzelme olmadı. Deterjanı değiştirip, kıyafetlerini ikişer kez yıkamaya başladım ama bu da fayda etmedi. Bu çocuğa ne iyi gelmiyor acaba diye düşünürken aklıma halıflekse olan alerjim geldi. Odasında tabii ki halıfleks kullanmıyoruz, ama kullandığımız halıda oldukça uzun tüyleri olan ayakların içine gömüldüğü yumuşacık bir şey. Her ne kadar oyun oynarken üzerine bir örtü sersemde halının tüyleri cildinde reaksiyon verebiliyor olabilirdi. Fikrimi doktorumuzla paylaştığımda ne kadar temizlense dahi özellikle tüylü halıların çok toz tuttuğunu ve bunun da bebeklerde alerjiye yol açabileceğini söyledi. Benzer alerji vakalarını internette de araştırdıktan sonra sonuç beni daha hijyenlik bir halı/mat arayışına yönlendirdi.

İşte Unigo oyun matı ile tanışma hikayemiz bu şekilde başlıyor.

Unigo Halılarının Avantajları

Kolay temizlenebilir ve hijyenik

Eğer sizde öncelikli olarak toz/ bakteri sorununu çözmek niyetindeyseniz, Unigo oyun halısı kesinlikle biçilmiş kaftan. Yüzeyi tüy yada kumaşla kaplı olmadığı için suya dayanıklı, nemli bir bezle çok kolay temizlenebiliyor.

Antialerjik

Ürün aynı zamanda antialerjik, bu özellik oyuncak ve çocuk ürünleri kategorisinde alınan CPSIA sertifikası ile kanıtlanmış. (CPSIA; ABD tarafından ürünlerin içerikleri belirli kriterlere göre kontrol edildikten sonra verilen bir uygunluk sertifikasıdır.)

Güvenli

10 mm ile 15 mm arasında değişen dört farklı kalınlık alternatifi bulunan halılar çocukların düşmesi durumunda çok fazla darbe almamalarını sağlıyor. Pera sürekli koşturan ve buna bağlı olarak çok fazla düşen bir bebek olduğu için, özellikle ayaklanmaya ilk başladığı dönemde bu oyun matı epeyce işimize yaradı. Eski halımız çok fazla büyük olmadığı için sürekli kayıyordu ve bu da Pera koştururken onun daha fazla düşmesine neden oluyordu. Unigo halıları siz yerinden kaldırmadığınız sürece asla kaymıyor.

Eğlenceli görseller ve çift taraflı kullanım

Avantaj olarak değerlendirebileceğim diğer noktada Pera’nın bu halıyı çok sevmesi. Halı çift taraflı kullanılabiliyor ve bence görselleri de çok eğlenceli. Üstelik tüm görsellerin İngilizce açıklaması da yazıyor altlarında. Benim evde kullandığım aşağıda gördüğünüz model, üzerinde yer alan hayvan figürleri aylar geçmesine rağmen hala ilgisini çekiyor ve akşamları eve geldiğimde mutlaka halı üzerindeki hayvanları bana teker teker göstererek bir şeyler anlatmaya çalışıyor.

Unigo Halılarının Dezavantajları

Unigo Halısı (Matı) Fiyatı

Dezavantaj olarak söyleyebileceğim tek şey fiyat. Eğer basit bir bebek oyun halısı arayışındaysanız bu halıların fiyatları diğerlerine göre yüksek.(Ebatlarına göre 500 TL ile 1000 TL arasında değişiyor) Genel bir karşılaştırma yaptığımda ise görüşüm fiyatın halının özelliklerine göre çok yüksek olmadığı yönünde. Eğer bu halıyı almasaydım da zaten benzer fiyatlı başka bir ürün alacaktım, sadece adı oyun halısı olmayacaktı.

Son olarak kendi web sayfaları üzerinden alışveriş yapmadan önce e-bebek, joker gibi diğer markalardan fiyat araştırması yapmanızda fayda var. Unigo indirimine denk gelerek ürünü almanız zor olsa da diğer e-ticaret siteleri üzerinden kampanyasını yakalayabilirseniz daha uygun bir fiyata almanız mümkün. Özetle bebek oyun matı olarak bütçe kriterinize takılmayacak bir ürün ise kesinlikle Unigo markasını tavsiye ederim.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur, görüşmek üzere 🙂

1 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

1 Yorum

Avatar
MartinSay 28 Ocak 2020 - 16:49

@mervemayra  Cok sevdik, bayıldık oyun matımız geldi cok tesekkurler. Urun kalitesi ve hizmet anlayısınızz icin ayrıca tesekkur ediyorum. Tum bebekli arkadaslarıma tavsiye ederim. @unigotr

Reply

Yorum Yaz