Swimlabs Çocuk Yüzme Okulu Yorumları

Berna Salkaya

Benim küçük fındık gezmenin, tozmanın, yeni ortamlar keşfetmenin keyfine vardıkça daha talepkar olmaya başladı. Durum böyle olunca hafta sonu Pera’yı mutlu edecek yeni aktiviteler keşfetme misyonu edindim bende kendime. Hafta içi zaten akşam 19.30 gibi evde olabildiğimiz için, bu saatten sonrası için plan yapmak biraz imkansız oluyor. Pera’nın kapıda bizi dört gözle bekleyen halini görünce, bazen dayanamayıp geç olsa da dışarı çıkıyoruz onu. Neyse ki evimize sadece 3 -4 dakika yürüme mesafesinde olan My Gym hala kurtarıcı aktivite merkezi bizim için, fakat kışın yavaş yavaş bittiği şu günlerde yeni aktivitemiz neden yüzme dersleri olmasın diye düşünerek rotamızı Swimlabs’e çevirdik.

Swimlabs kimdir ?

Daha önce Aqua Tots’daki deneme dersi deneyimimizden ve Pera suyu çok sevdiği için bu yıl içerisinde, yüzme derslerine devam etmek istediğimizden bahsetmiştim. Yine bir My Gym ziyaretimizde, bu konu hakkında eğitmenlerden biriyle konuşurken My Gym Akatlar şubesinin alt katında, Swimlabs‘ın yan kuruluş olarak çocuk yüzme havuzu olarak hizmet verdiğinden bahsetti bana.

İstanbulda 3 yaş altı çocuklar için yüzme dersi alternatifleri oldukça kısıtlı olduğundan ve şimdiye kadar Aqua Tots dışında başka bir alternatif bulamadığımdan dolayı hemen internet üzerinden hızlı bir araştırma yaptım. Swimlabs’de tıpkı Aqua Tots‘da olduğu gibi, 6 aylık bebeklerden başlayıp daha ilerleyen yaş gruplarına kadar yüzme dersleri veren bir kurum. En fazla 3 kişiden oluşan grup derslerinin yanı sıra, tekli özel derslerde tercih edebiliyorsunuz.

Eğer grup derslerine katılmak isterseniz yaş grupları;
Ebeveynli yüzme grupları için, 6 – 18 ay, 18 ay – 3 yaş olmak üzere iki alternatif bulunuyor.
Ebeveynsiz yüzme grupları için ise 3-5 yaş, 6-10 yaş ve tüm yaş gruplarını kapsayan birden fazla grup çeşidi mevcut.

Bunun yanı sıra, Swimlabs yetişkinler içinde yüzme dersleri verebilecek bir havuz ortamına sahip. Bunu ilk duyduğumda “küçücük havuzlarda yetişkin bir insan nasıl yüzebilir ?” diye sorgulamış olsam da, havuzların içerisinde yerleştiren
dalga yaratma cihazının bunun için oldukça iyi bir zemin yaratmış olduğunu görmüş oldum.

Swimlabs derslerinin içeriği nedir?

 • Swimlabs bir ders süresi 30 dakika. Ders içeriği çoğunuzun suya yatkınlığına göre değişkenlik gösteriyor. Bizimkisi tam bir kuş su kuşu olduğundan dolayı, hiç davet beklemeden atladı havuzun içerisine. Sudan korkabilecek diğer çocuklar için ise, eğitmenlerin elinin altında havuzu cazip hale getirecek çeşitli oyuncaklar bulundurduğunu da belirteyim. Eğer çocuğunuz suya girmek konusunda çekimser davranıyorsa, eminim bu oyuncak suya girmeye ikna olması konusunda yeterli olacaktır.
 • Eğitmenimiz Pera’nın ne kadar girişken olduğunu görünce, tek başına suya atlama, deniz makarnasına benzeyen daha ufak aparatlar üzerinde tek başına durabilme gibi çeşitli yüzme aktiviteleri yaptırdı ona.
 • İlk derste, su yutmasını önleyebilmek adına sık sık ağzını kapatması ve özellikle suya atladığı zamanlarda hiç açmaması gerektiği konusunda sıkça uyardı Pera’yı. Her ne kadar “Anladın mı Pera ? ” sorusunun yanıtı “Evet, anladım” olsa da , epeyce su uyuttu bizim küçük balık.
 • Atlamaydı, hoplamaydı derken yarım saatlik ders süresi çabucak doldu ve “yine gelicem Berkan Abi” diyerek çıktı bizimki havuzdan. ( Gördüğünüz gibi artık kararları ben değil o veriyor. 🙂 )

Swimlabs yorumları ( Aqua Tots mu, Swimlabs mi ?)

Açıkcası Swimlabs deneme dersi deneyiminden sonra Aqua Tots biraz daha geri planda kaldı benim için. Neden derseniz?

 • Swimlabs’ın fiziki şartları Aqua Tots’a göre çok daha iyi. İçeride orta büyüklükte 3 adet havuz bulunuyor. Dolayısıyla grup dersleri 3 kişi ile yapılsa bile bir çocuğa düşen alan Aqua Tots’a göre çok daha büyük. Aqua Tots’da havuz bariyer mantığına göre ayrıldığı için, çocukların çok daha küçük bir alanda ve farklı yaş gruplarıyla aynı anda yüzmesi gerekiyor.
 • Her havuzun içinde farklı yüksekliklerde dalga yaratılmasını sağlayan bir cihaz bulunuyor. Bu cihaz sayesinde yaratılan dalga sürekli kulaç atabilmenizi sağlıyor ve bu da gerçek bir yüzme antremanı yapmanıza olanak tanıyor. Yani evet yetişkin bir insan, yada 12-13 yaşlarında bir çocuk burada rahatlıkla yüzme dersi alabilir.
 • Swimlabs’ın soyunma odaları ile havuzu neredeyse bitişik. Havuzdan çıktıktan sonra aman üşüdü aman öyle oldu böyle oldu demeden sıcacık bir soyunma odasına geçiyorsunuz. Öyle ki ben iki haftadır her gittiğimizde soyunma
  odasından bayılmadan zor çıkıyorum. Swimlabs, bu anlamda da Aqua Tots‘tan daha iyi bana kalırsa, orada havuz ve soyunma odalarını bağlayan koridor çocukların üşümesine neden oluyor.
 • Ders esnasında, ayaklarınıza galoş giydiğiniz ve içeride sıcaktan bayılmadığınız sürece havuzun yanından çocuğunuzu izleyebiliyorsunuz. Tabi ki dışarıda ebeveynlerin dersi izleyebileceği bir oturma alanı var, fakat burada konuşmalara ve kahkahalara eşlik edemediğiniz için dersi izlemek o kadar da keyifli olmuyor. Bir sonraki hafta içeride kalabilmek için tişort giyip gideceğim 🙂
 • Eğitmenimiz Berkan çok tatlı, Pera onu çok sevdi. Hoş bu tip yerlerde eğitmenler, genelde çocuklarla iyi anlaşan ve çocukların dilinden anlayan kişiler oluyor. Cana yakın olmasının dışında, Pera’yı çok iyi kontrol ediyor ve onun suda daha rahat hissetmesi için oldukça profesyonel davranıyordu. Özetle bir anne olarak uzaktan gönlüm rahat emanet ettim çocuğumu 🙂
 • Tüm bu etmenler bir araya gelince, biz 8 haftalık bir paket satın aldık ve yüzme derslerine başladık. Artık her hafta sonu Ataköy – Akatlar maratonu bizi bekliyor 🙂

Swimlabs fiyatları ( Swimlabs deneme dersi ücretli mi ?, Swimlabs ders ücretleri ne kadar ?)

Pek çok kişinin merak ettiği “Swimlabs ders fiyatları ne kadar ?” sorusuna gelince;
Swimlabs deneme dersi ücreti 100 TL. Eğer deneme dersine geldiğiniz gün kayıt yaptırırsanız bu ücreti almıyorlar.
Swimlabs tek ders ücreti TL. Tek ders ücretleri genelde bütün çocuk aktivite merkezlerinde yüksek oluyor. Dolayısıyla paket olarak satın almak daha mantıklı.
Swimlabs grup ders ücretleri şu şekilde:

 • 4 ders – 600 TL
 • 8 ders – 1100 TL

Eğer deneme dersine geldiğiniz gün kayıt yaptırırsanız bu fiyatlar üzerinden %20 az ödeme yapıyorsunuz.
Bireysel dersler için ise 1 ders için belirlenen tutar: 250 TL

Umarım aklınızdaki soruları yanıtlayabildiğim faydalı bir içerik olmuştur. Fikir sahibi olmanız açısından aşağıya küçük bir videoda ekliyorum. 8 derslik paketi tamamladığımızda güncel yorumlarımı tekrar paylaşıyor olacağım.
sevgiler..

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz