Slipstop ile Kaymayan Ayaklar!

Berna Salkaya

Her ne kadar hava sıcaklıkları şu son günlerde çok yüz güldürmese de , güneşli ve sıcak yaz günleri kapıda. Bende bugün daha önceki iki sezon boyunca kullandığım ve çok memnun kaldığım slipstoplar hakkında kısa bir inceleme yazısı yazmak istedim sizlere.

Slipstop kaydırmaz tabanlı ayakkabının özellikleri nelerdir?

Bilmeyen ya da ürünün sadece ismini duyanlar için basit bir tanıtım yapmak gerekirse, slipstop ıslak veya kaygan zeminlerde kullanılabilecek kaydırmaz tabanlı bir ayakkabı. 18 numaradan 35 numaraya kadar uzanan geniş bir numara yelpazesi bulunuyor. Ayakkabının kumaşı oldukça ince, çok hızlı kuruyor ve çok çeşitli desen alternatifleri mevcut. Kaydırmaz özel tabanı aynı zamanda ayakların kumda ısıdan etkilenmesini önlüyor. Çorap formatında olduğu için oldukça kolay giyilip çıkarılabiliyor.

Slipstop kaydırmaz tabanlı ayakkabı yorumları:

  • Slipstop tavsiye eder misiniz sorusuna cevabım; ” EVET, slipstop kaydırmaz ayakkabı gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir ürün.” olacak. Neden derseniz, marka vaad ettiği tüm özellikleri sonuna kadar karşılıyor. Yazın bizim ufaklığın bir ayağı sürekli suda olduğu için, slipstop tüm sezon boyunca kullandığımız yegane ürünlerden biri. Slipstoplar gerçekten ıslak zeminde, çocuklara hatrı sayılır ölçüde konfor sağlıyor ve sizinde bir ebeveyn olarak içiniz bir nebze daha rahat oluyor.
  • Giyip çıkarması çok kolay, güneşte çok hızlı kuruyor ve yazın giyilebilecek en hafif ayakkabı bana kalırsa. Diğer çocuk deniz ayakkabı ve terlikleri suya değdiğinde aşırı derecede ağırlaşırken, bu ürün ince kumaşı sayesinde çocuğunuzun hareket kabiliyetini kısıtlamıyor.
  • Pera slipstopları ara sıra park ve sokakta da giydiği için sezon sonunda bazı yerlerinde açılmalar meydana geldi, fakat defalarca yıkamamıza rağmen renginde herhangi bir değişiklik olmadı.  Dediğim gibi yırtılma nedeni bizimkinin bu ayakkabıları ayağından hiç çıkarmaması olabilir.
  • Slipstop kaydırmaz ayakkabı fiyatı 34 – 39 TL arasında değişiyor. Ürünü YKM, Boyner gibi büyük mağazalarda bulabileceğiniz gibi, Mothercare gibi çocuk ürünü satan mağazalarda, hatta D&R’larda bile bulabilirsiniz.
  • Slipstopların tek dezavantajı, su dışında ayakkabı uzun süre ayakta kalırsa koku yapabiliyor olması. Normalde kışın evde de kullanabileceğim bir ürün olmasına rağmen, sırf bu özelliği nedeniyle bu ayakkabı yalnızca yazlık bir ıslak zemin ayakkabısı olarak kalıyor benim için.

Şimdiden bol tatilli, çok eğlenceli bir yaz geçirmeniz dileğiyle.. 🙂

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz