Sizin Kahramanınız Hangisi? (Warner Bros – Dubai)

Birce Aydın Yerköylü

Yine bir gezi yazısı ile sizlerleyim. Eminim bu yazılarımı okuduktan sonra Dubai’ye geldiğinizde hiç yabancılık çekmeyeceksiniz. 🙂

Hepimizin bildiği gibi dünyanın en büyük ve en iyi film yapım şirketlerinden biri Warner Bros. Bu muhteşem dünyanın kapıları ise Abu Dhabi’de meraklı ziyaretçileri için açılıyor. Gördüğüm en iyi tema parklardan biri olan Warner Bros’u gelin hep birlikte gezelim.

Warner Bros giriş ücretleri ne kadar?

Öncelikle bilet fiyatları hakkında bilgi vermek istiyorum. Bir yetişkin biletinin fiyatı kapıda aldığınız takdirde 310 dirhem.(yaklaşık 450 TL.) Oldukça yüksek bir rakam dediğinizi duyar gibiyim. Ama görecekleriniz ve yapacaklarınız buna değer.

0-3 yaş arası çocuklar için ücret alınmıyor. Mutlaka yanınızda kimlik, pasaport bulundurun ki kapıdan dönmek zorunda kalmayın. Unutmadan belirteyim, entertainer programlarını takip edip bu paraya 2 yetişkin bileti de satın almanız mümkün.

(06.2019 tarihli fiyat bilgisi paylaşılmıştır.)

Warner Bros’a hangi günler gidilmeli? Kaç saat kalmalı?

Warner Bros haftanın her günü açık, özellikle cuma günleri tatil günü olduğu için gece geç saatlere kadar burada vakit geçirebilirsiniz. Ayrıntılı bilgiyi gitmeden önce web sitesinden kontrol etmenizde fayda var. Tatil günleri uzun kuyruklar olacağını unutmayın. Eğer kuyruk bekleyerek saatler geçirmek istemiyorsanız, hafta içi sakin zamanları tercih etmenizde fayda var. Son olarak planınızı içeride minimum 4 saat geçirecek şekilde yapmanızı öneririm. Biz 5 saatte tüm parkı gezmiştik, 5 saat deyip geçmeyin, söz konusu küçük bir çocukla gezmek olunca bu oldukça iddialı bir süre oluyor. 🙂

Warner Bros’da neler var? İçeriyi nasıl gezelim?

Gitmeden önce mutlaka biraz araştırıp okuyun. Çünkü ufak bir çocukla gezmek her zaman planlı olmayı gerektiriyor. ( En azından bana göre.) Elbetteki huysuzluk yapacak, bazı yerlerde öngördüğünüzden daha fazla kalmak isteyecek ya da en olmadık zamanda çişi gelecek vs… Önceden hazırlıklı olursanız içerideki akışa kolay adapte olabilirsiniz.

Bunun dışında hatırlatacağım en önemli nokta, harita.  Bu tip tema parkları gezerken harita kullanmak işleri acayip kolaylaştırıyor. Girişte verilen haritayı düzgün bir şekilde inceledikten sonra, kendinize uygun bir rota oluşturun. Aradığınız tüm bilgiler haritada mevcut. Hangi bölümde hangi karakterler var, showlar hangi alanda saat kaçta başlıyor, nerede yemek yenir, hangi alanlar yetişkinler için gibi aklınıza gelecek pek çok sorunun yanıtı için kimseye soru sormanıza gerek yok, sadece haritaya bakmanız yeterli. Önceliklerinizi belirleyip devam ederseniz hem çok eğlenceli bir gün geçirmiş, hem de zamanı iyi kullanmış olursunuz. 🙂

Warner Bros sadece çocuklar için mi?

Hayır, aksine yetişkinler için çok fazla şey var. Çocuklu aileler için söylüyorum, eğer bu tip parklarda vakit geçirmeyi seviyorsanız eşinizle dönüşümlü olarak pek çok aktiviteye katılabilirsiniz.

Warner Bros’ta yiyecek içecek var mı? Pahalı mı?

İçeride çok güzel cafeler, restaurantlar olsa da, özellikle çocuklu ailelerin yanında muhakkak atıştırmalık, su, çikolata gibi şeyler bulundurmasını öneriyorum. Malum çocuk gördüğü her şeye özeniyor ve istiyor, fiyatların da dışarıya göre yüksek olduğunu düşündüğünüzde giriş ücretinden çok daha fazlasını yeme içme masrafı olarak bırakmanız olası. İçeride uzun süre kaldığımız için, biz yemek yedik. Fiyatlardan bahsedecek olursam: Çocuk menüsünün fiyatı (hamburger, patates içecek ve dondurma dahil) 45 dirhem (yaklaşık 75 TL), bir küçük şişe su 10 dirhem (yaklaşık 17 TL), bir kahve 17 dirhem (yaklaşık 30 TL) civarında. Tercih size kalmış bu konuda, bütçenize göre karar verebilirsiniz.

(06.2019 tarihli fiyat bilgisi paylaşılmıştır.)

Sanırım aklınızda canlanabilecek kadar bilgi sahibi oldunuz ve biraz da olsa sizlere orayı yaşatabildim. Warner Bros inanın yazdıklarımdan çok daha fazlası… Tom ve Jerry ile yemek yiyip, taş devri karakterleri ile dans edebileceğiniz bu büyülü dünyaya Dubai rotanızda yer vermeyi unutmayın!

Warner Bros Dubai - Tom & Jerry Warner Bros Dubai - Tom & Jerry Warner Bros Dubai - Tom & Jerry

Warner Bros Dubai - Scobby Doo

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz