Sizden Gelen Hikayeler

Berna Salkaya

Bu bloğu ilk açma kararı aldığım zamanlarda amacım sadece kendi deneyimlerimi paylaşmaktı. Tabii ki okuyan birileri olursa mutlu olurum diye düşünüyordum, ama açıkça itiraf etmek gerekirse, sadece 4 ay sonunda böyle bir noktaya gelebileceğini de tahmin etmemiştim.

Balkafa, aramıza katılan yeni isimlerle hızla büyümeye devam ederken, neden deneyimlerimi paylaşan tek anne ben olayım ki diye düşünüp duruyordum. Tam da bu düşüncemin üzerine, yazmaya meraklı bir kaç anne/baba ile denk gelince ve bu fikirlerimi bir bilene danışınca, “Sizden Gelenler” diye yeni bir köşesi olsun Balkafa’nın diye düşündük. Düşündük derken, Balkafa konusunda artık yalnız olmadığımı bir dipnot olarak belirtmek isterim, lakin bu bir başka yazımın konusu olacak. 🙂

Sözü çok fazla uzatmadan yeni konseptimizden bahsedecek olursak; “Sizden Gelenler” köşemizde yayınlanmasını istediğiniz anne/baba hikayelerine yer vereceğiz. Bu köşede sadece tek bir hikayeniz olabileceği gibi, birden fazla hikayeniz de olabilir. Bu kısım tamamıyla size kalmış. 🙂

Okurken güldüren ama yaşarken aslında o kadar da komik olmayan, hatta “acaba başkaları da aynı şeyleri yaşıyor mu” sorusunu akıllara getiren her türlü deneyiminizi balkafa.com’da yayınlamak üzere bekliyor olacağız. Paylaştıkça çoğalacak, okudukça güldürecek, yazdıkça birbirinden güzel anılarla dolacak bu köşe, şimdiden beni çok heyecanlandırıyor.

Eğer sizde hamilelik süreciniz veya sonrasında unutamadığınız ve paylaşmak istediğiniz anılarınız olursa yalnızca bir mail kadar uzağınızdayız. Unutmadan, sadece anneleri değil, babaları da bekliyoruz. İsim vermek istemeyenleri “no name” olarakta yayınlayabiliriz.

Sizden gelenler köşemizin ilk yazısı Pazartesi günü sevgili Özlem’den geliyor olacak. Özlem enerjisine inanamadığımız, neşe dolu ve oldukça çılgın bir anneanne adayı. Ve her eve böylesi lazım dedirtecek kadar da eğlenceli biri:)
Bir doğum hikayesini anlattığı “Anne Olmak” yazısını okuduktan sonra siz de ne demek istediğimi anlayacaksınız:)

Sevgiyle kalın..

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz