Aramıza Yeni Biri Katılıyor! [Sevil&Yasin Akgül]

Berna Salkaya

Aramıza yeni biri katılıyor postlarına verdiğimiz uzun bir aradan sonra bugün açığı kapatmak adına yeni bir ikiliden bahsedeceğim sizlere. Evet evet yanlış duymadınız, aramıza yeni bir İKİLİ katılıyor 🙂
Sağlık kategorisinde sevgili Damla ve Aysel’in yanı sıra paylaşımlar yapacak bu güzel insanların her ikisi de diş doktoru. Biri ortodontist (Yasin), diğeri pedodontist (Sevil) olarak çalışma hayatına devam eden, enerjilerine bayıldığımız bu tatlı çift bundan böyle balkafa.com‘da diş sağlığı üzerine bize çeşitli bilgiler veriyor olacak. Kimdir bu Yasin ve Sevil diyecekler için ise, onlar kendilerini şu şekilde tanıtıyor :

Sevil Akgül kimdir?

1986 yılında Bulgaristan’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi İstanbul’da tamamladıktan sonra 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde lisans eğitimine başladım. 2010 yılında mezun olduktan sonra 2011 yılında Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalı’nda doktora eğitimi almaya karar verdim. 2015 yılında doktora eğitimini de tamamladıktan sonra pedodonti uzmanı unvanımı aldım. İlk olarak Konya’da başlayan mesleki kariyerime, kısa bir zaman da Edirne’de devam ettikten sonra İstanbul’a geri döndüm. Şimdiyse İstanbul’da özel bir klinikte pedodontist olarak çalışmaya devam ediyorum.

Yasin Akgül kimdir?

1986 yılında İstanbul’da doğdum. Liseye ve üniversite dahil tüm eğitim hayatımı İstanbul’da tamamladım.
2005 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini kazandıktan sonra 2010 yılında diş hekimi olarak mezun oldum. Hemen arkasından 2011 yılında Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda “Ortodonti” eğitimine başladım. Ekim 2015’de “Türk Ebeveynleri ve Onların Çocuklarında Sefalometrik Kraniyofasiyal Özelliklerin Değerlendirilmesi” konulu doktora tezimi tamamladım.
Şimdiyse Sarıyer Batıdent Diş Kliniği, Ümraniye Vizyon Diş Kliniği, Beylikdüzü Dent Palas Diş Kliniği olmak üzere 3 farklı merkezde Ortodontist olarak çalışmaya devam ediyorum.

Yasin’in ilk yazısı “Çocuğunuzun İlk Ortodonti Tedavisi Ne Zaman Olmalı” bu hafta yayında olacak, kendisinin ilk yazısını sabırsızlıkla beklerken, iyi ki aramıza katıldılar diyerek sözlerime burada son veriyorum 🙂

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz