Prima Premium Care Bebek Bezi Yorumları

Berna Salkaya

Bebek bezleri ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı bir araştırma yazısını daha önce Gülşah sizlerle paylaşmıştı. Ben ise bugün 2 yıldır aktif bebek bezi kullanan bir anne olarak, prima premium care ile ilgili detaylı yorumlarımdan bahsedeceğim. Bir nevi bebek bezi karşılaştırması olarak da düşünebileceğiniz bu yazıda, kendi kullandığım 3 markadan yola çıkarak “neden prima premium care?” sorusunun cevabına da yanıt vermiş olacağım.

Prima premium care bebek bezi yorumları:

Ben Pera’nın doğumundan itibaren sürekli olarak bu bezi kullanıyorum. Farkında olmadan evdeki bez stoğunun tükenmesi, markette istediğim ürün adedine sahip paketi bulamama gibi nedenler olmadıkça bir fiil bu bezi kullandığımızı söyleyebilirim.

Mecburi denemelerim de, her seferinde prima premium care bebek bezinin neden bebeğim için en iyi seçim olduğunu bir kez daha görmemi sağlamış oldu. Hatta beni bırakın eşim bile, bu kısa süreli bez değişimlerinin farkına varıp “bu bezler çocuğun poposuna alerji yapıyor, farkında mısın Berna?” diye beni uyarıyor 🙂 Sakın reklam olarak düşünmeyin, prima ile herhangi bir anlaşmam yok, nedenlerimi sıraladığımda siz de bana hak vereceksiniz.

  • Prima premium care çok yumuşak ve ince bir bebek bezi, diğer bezleri kullandığımda Pera’nın poposuna karton bağlamışım gibi bir hisse kapılıyorum. Üstelik bu bez Pera’nın hareket kabiliyetini kısıtlamıyor. Bunu nerden anlıyorsun derseniz, diğer bezleri kullandığımda Pera sürekli bezin sağını solunu çekiştiriyor ve bezi değiştirmemek konusunda asla ısrarcı davranmıyor:)
  • İnce doku, bezin aynı zamanda hava almasını sağlıyor. Bu da bebeğinizin cildinde oluşabilecek kızarıklıkların önüne geçiyor. Örneğin Molfix kullandığımız zaman, sadece yarım saat sonra bez değişikliği yaptığımda genital bölge ve popoda sürekli kızarıklar olduğunu görüyorum.
  • Prima premium care ince olmasına rağmen ciddi bir sıvıyı hapsetme kapasitesine sahip. Bunu özelikle geçtiğimiz yaz, çok net bir şekilde deneyimlemiş oldum. Yazlıkta çok fazla market alternatifimiz olmayınca, mecburen prima aktif bebek almak zorunda kalmıştım. “Prima aktif bebek, prima premium care’den ne kadar farklı olabilir?” diye düşünürken, günlük kullandığımız bez sayısının ciddi ölçüde arttığını görünce açıkçası çok şaşırdığımı itiraf edeyim.1 adet prima premium care bütün bir gece bizi idare ederken, prima aktif bebek kullandığımız dönemde gecede 2 kesin olmakla beraber bazen 3 kere bez değiştirmek zorunda kaldığımız oluyordu.
  • Prima premium care yan bantları da oldukça pratik, yine Molfix’den örnek vermek gerekirse, Molfix’in yan bantlarını açmak nedense bana o kadar kolay gelmiyor.

Prima premium care pahalı mı?

  • Malesef evet, prima premium care ile ilgili olumsuz söyleyebileceğim tek şey fiyatı. Diğer bebek bezleri ile karşılaştırdığınızda fiyatın oldukça yüksek olduğunu göreceksiniz. Fakat bu durumu da Hepsiburada, n11 gibi e-ticaret sitelerinin bebek bezi kampanyalarını takip ederek bir tık daha az maliyetle çözebilirsiniz. Aynı şekilde, ebebek ya da joker mağazaları da bebek bezi kampanyaları yapıyor.

Benim size tek önerim, bebeğiniz doğmadan önce evde bebek bezi stoğu yapmamanız. Çünkü her zaman söylediğim gibi bir bebeğe çok iyi gelen bir ürün , başka birinde alerjik reaksiyona neden olabiliyor. 🙂

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz