Prima Aktif Bebek Yorumları

Berna Salkaya

Daha önceki ürün inceleme yazılarımı okuyanlar benim sadık bir prima kullanıcısı olduğumu bilir. Mecburiyet dolayısıyla aldığım bir kaç paket dışında Pera doğduğundan beri hep Prima Premium Care bebek bezi kullandım.

Yaz başında tuvalet eğitimi konusunu da çözdükten sonra, çok büyük oranda bezlerle işimiz kalmadı diyebilirim. Fakat Pera gece uykusundan uyanmadığı ya da uyandığı zaman çok huysuzluk yaptığı için geceleri bez bağlamaya devam ediyoruz. Bazen gece altını ıslatmış oluyor, bazen ise kuru kalkıyor fakat ben gece de bezi çıkarmak için biraz daha zamana ihtiyacımız var diye düşünüyorum.

Özetle günde 1 adette olsa hala bez kullanmaya devam ediyoruz ve Pera’nın uzayan boyu ile birlikte artan kilosu neticesinde prima premium care 5 beden artık bize küçük gelmeye başladı. Premium care serisinde en büyük beden 5 olduğu için, gece kullanmak amacıyla Prima Aktif Bebek 6 beden kullanmaya başladık.

Prima Aktif Bebek tavsiye eder miyim? Prima Aktif Bebek ile Prima Premium Care arasında çok fark var mı?

Primanın her iki serisini de kullanan bir anne olarak, premium care ile prima aktif bebek arasında çok çok büyük farklar olduğunu söyleyemeyeceğim. Şöyleki;

  • Premium care, prima aktif bebekten farklı olarak ıslaklık göstergesine sahip ve daha ince yapılı bir bez. Her iki bezi de elinize aldığınızda premium care’in daha ince ve daha yumuşak olduğunu net bir şekilde anlayabiliyorsunuz.
  • Bana kalırsa premium care sızdırma ve sıvıyı hapsetme konusunda aktif bebeden daha başarılı. Hatta sadece ben değil, bakıcımız ve annemde aynı yorumu yapıyor, çoğu zaman bez değiştirmemize gerek kalmadan prima premium care ile geceyi tamamlarken, aktif bebekte mutlaka bez değişimi gerekiyor.
  • Bunların dışında prima aktif bebek, premium care’e göre daha parfümlü bir bez, ben şahsen çocuk ürünlerinin kokulu olmasından çok hoşlanmıyorum, dolayısıyla bu anlamda da premium care daha tercih edilebilir bir bebek bezi oluyor benim için.

Prima Aktif Bebek  primanın uygun fiyatlı bebek bezi mi?

Son olarak fiyat konusu var. Prima premium care, prima aktif bebek’e göre bir tık daha pahalı kalıyor. Yukarıda da söylediğim gibi iki bez arasında aşırı derecede bir fark yok. Dolayısıyla daha ekonomik olsun derseniz, ben prima aktif bebeyi de size tavsiye ederim.

 

Bezler ile ilgili detaylı bilgiler alabileceğiniz araştırma yazımıza En İyi Bebek Bezi Hangisi?,

Mayo bezler ile ilgili ürün inceleme yazımıza “Mayo Bebek Bezleri Yorumları”,

Prima premium care ile ilgili detaylı ürün inceleme yazımıza ise “Prima Premium Care Bebek Bezi Yorumları” başlıkları üzerinden ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz