Philips Avent Natural Elektronik Gögüs Pompası Yorumları

Berna Salkaya

Doğum yapana kadar, bebek alışverişi denince akla gelebilecek pek çok ürün hakkında detaylı araştırmalar yapmış olsam da göğüs pompaları açıkçası hiç radarımda olmamıştı. Her türlü eksiğimi giderdiğim konusunda büyük bir kafa rahatlığıyla hastaneye gittikten, normal doğum beklerken mecburen sezaryene döndükten ve sütüm 2 gün boyunca doğru düzgün gelmedikten sonra “bana hemen bir gögüs pompası bulun” diye ev ahalisini resmen ayağa kaldırdım.

Canım görümcem Gamze, duruma el attı ve hızlı bir internet araştırmasından sonra Philips Avent Elektrikli Göğüs Pompasını almaya karar verdik.

Siz de”Hangi marka göğüs pompası almalıyım?” diye düşünenlerdesiniz ve Avent süt pompası radarınızdaysa aşağıda bu ürün ile ilgili yorumlarımı bulabilirsiniz:)

Elektrikli göğüs pompası mı, manuel göğüs pompası mı?

Öncelikle bu sorunun cevabı ile başlayalım. Her ne kadar manuel süt pompaları ile de çok iyi sonuçlar alan kişiler olsa da, sonuçta bilek kuvvetine dayalı bir güç söz konusu olacağından ben manuel göğüs pompası kullanımının zor olduğunu düşünüyorum.

Philips Avent Elektrikli Göğüs Pompası Yorumları

  • Avent süt pompası kullanımı kolay ve oldukça pratik bir ürün. O kadarki kullanım kılavuzuna bakmaya gerek kalmadan ürünü nasıl kullanacağınızı anlayabiliyorsunuz.
  • Pompa tek tuşla çalışıyor ve 3 seviyeli çekim gücüne sahip. Çekim gücü benim için yeterli geliyordu, özellikle sütümün gelmediği ilk bir kaç gün bu pompayı neredeyse iki saat aralıklarla sürekli kullandım. Pompa, süt kanallarını uyardığı için bu yöntem ciddi anlamda işe yarıyor. Fakat tabi ki hastane pompaları gibi çekim gücü yüksek bir ürün beklemeniz hayal kırıklığı yaratacaktır.
  • Avent göğüs pompasının temizlenmesi oldukça kolay ve pratik. Parçalar birbirinden kolaylıkla ayrılıyor ve her noktası temizlenebiliyor.
  • Avent süt pompası çok yüksek sesle çalışmıyor, bebeğiniz uyurken bile bu pompayı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sadece az bir titreşim sesi var çünkü.
  • Sütün boşaldığı hazne Philips Avent biberon başlıkları ile doğrudan uyumlu olduğundan, sütünüze hiç el değdirmeden doğrudan bebeğinize verebilirsiniz. Bunun için Philips Avent biberon başlıklarından birini kullanmanız yeterli.
  • Avent süt pompalarının olumsuz olarak değerlendirebileceğim tek özelliği ise pompanın çalışırken arada sırada teklemesi. Açma kapama tuşuna tekrar bastığımda düzeliyordu gerçi ama makinenin kendi kendine durması çok da hoş bir şey değil.

Philips Avent Elektrikli Gögüs Pompası fiyatı nedir?

Avent elektrikli göğüs pompalarının güncel fiyatları 300 – 350 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Bu fiyat tabi ki tekli olan pompaların fiyatı, eğer aynı anda iki göğsünüzü birden sağmak isterseniz o zaman iki başlıklı olan pompalara yönlenmeniz gerekir.

Genel fikrimi söyleyecek olursam, ben bu süt pompasını öneriyorum diyebiliyorum. Anne sütünün faydalarının bu kadar anlatıldığı şu günlerde, süt pompaları anne sütünü arttırmanın en iyi yöntemlerinden biri bana göre..

sevgiyle kalın 🙂

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz