Nazlı’nın Uyku Saati

Pınar Cambaz
Merhaba kitap kurtları!
Artık kalın sayfalı, büyük yazılı bebek kitaplarının yerine yavaş yavaş basit anlatımlı hikaye kitaplarına geçmek istiyorum ama nereden başlayacağımı bilemiyorum diyorsanız bu haftaki kitabımız tam da sizlere göre!
2 yaş grubu çocukların çok seveceğini düşündüğüm Nazlı’nın Uyku Saati kitabı, odasında gece uykusuna yatmaya hazırlanan minik Nazlı’nın hikayesini anlatıyor. Nazlı uyumadan önce en sevdiği ayısını da yanına alıyor ama o da ne? Ayıcık da fırtınadan biraz korktuğu için cesur leoparı, cesur leopar da en iyi arkadaşı fili, fil ise o gece hasta olan zebrayı yatağa almak istiyor. En sonunda yatak hepsinin sığamayacağı kadar kalabalık hale geliyor. Bakalım Nazlı buna nasıl bir çözüm bulacak?
Kitap, uyku öncesi minik kitap kurtlarının dikkatini dağıtmayacak ve heyecanlandırıp uykularını kaçırmayacak basitlikte yazılmış. Zaten kitabın sayfalarında herkes birbirine devamlı iyi geceler diliyor. 🙂
Hikayemiz minikleri mutlu ederken, kitabın uzunluğu da ebeveynleri mutlu edecektir bence. Çünkü hepimizin bildiği gibi o yaş grubunda bir kitap asla bir kere okunmakla kalmaz; bir daha, bir daha ve bir daha okunur. 🙂 Rahatlıkla üç tur okuduktan sonra siz de birbirinize iyi geceler dileyebilirsiniz.
Rosie Reeve’in kaleme aldığı ve Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın bizlerle buluşturduğu Nazlı’nın Uyku Saati’ni okurken yanınıza kendi oyuncak ayınızı da almayı unutmayın!
Keyifli okumalar!
Yazan: Rosie Reeve
Yayınevi: Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Sayfa: 24
Yaş aralığı: 2+
0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz