My Gym Deneme Dersi

Berna Salkaya

Daha önce My Gym Aktivite Merkezi başlıklı yazımda geçtiğimiz kış döneminde My Gym ile tanıştığımızdan ve serbest oyun saatleri için buraya sıklıkla gittiğimizden bahsetmiştim. Pera My Gym’i çok sevdiğinden güz dönemi için deneme dersine katıldıktan sonra üye olma fikrim hep vardı.

Geçtiğimiz haftasonu uzun bir aradan sonra ilk My Gym ziyaretimizi yaptık. Pera kendisini güleryüzle karşılayan eğitmenleri görünce, hevesle giriş yaptı içeriye. Serbest oyun saati sonunda, ertesi gün sezon açılışına özel ücretsiz deneme dersine davet ettiler bizi. Pazar sabahı herhangi bir program yapmadığımız için teklifi memnuniyetle kabul ettim. Bu yazımda da sizlerle My Gym deneme dersi deneyimlerimizi paylaşmak istiyorum.

My Gym Deneme Dersi İçeriği

Pera 21 aylık olduğu için biz 14-22 ay grubu olan Waddlers grubuna dahil olduk. 1 saat olarak belirledikleri “gym dersi” boyunca yapılan aktivitiler şöyle:

 • Ders ilk olarak tüm çocuk ve ebeveynlerin yere çember şekilde oturması ve birbirleriyle tanışması ile başlıyor.
  Tanışma faslı bittikten sonra bütün çocuklar ve eğitmenler bir şarkı eşliğinde dans ediyor, sanırım burada çocukların müzikle ortama daha hızlı adapte olmasını amaçlıyorlar.
 • Bu aktivitenin hemen sonrasında, eğitmenler oyun alanını jimnastik hareketleri yapmaya uygun hale getiriyor. Bir adet eğitmen ile birlikte, iki adet ise sadece çocukların (eğitmen yardımıyla) yapmasını istedikleri toplam 3 jimnastik hareketi var.
 • İlk harekette, eğitmen minderin üzerine yattıktan sonra çocuklardan birini dizlerinin üzerine yatırıyor. Çocuk bu anda ne yapacağını bilemezken, eğitmen çok yumuşak bir hareketle ona takla attırarak başının arka tarafındaki mindere inmesini sağlıyor. İkinci harekette, çocukların silindir şeklinde büyükçe bir rulo minder üzerinde esneme hareketi yapmaları sağlanıyor. Burada çocuklar hareketleri iki adet eğitmen kontrolünde yapıyor. Son jimnastik hareketinde ise, çocukların bir trapeze asılarak sallanmasını sağlıyorlar. Koyduğum resimlerden de görebileceğiniz üzere Pera bu kısmı çok sevdi.
 • Jimnastik bittikten sonra “Macera Zamanı” dedikleri kısım başlıyor. Daha çok denge koordinasyonu üzerine kurulu bu kısımda, çocukların oluşturulan parkuru baştan sona tamamlaması isteniyor.
 • Bu kısımda tamamlandıktan sonra “Serbest Oyun Zamanı” dedikleri bir süre veriyorlar çocuklara, eğitmenler çeşitli oyuncaklar getirip bunları orta alana bırakıyor. Çocuklar eğitmenler eşliğinde kısa bir süre de oyun oynadıktan sonra, ortaya büyük bir salıncak kuruluyor. Çocukların hepsi bu salıncağın üzerine oturup sallanıyorlar. Salıncak faslına devam etmek istemeyen Pera gibi enerjik minikler ise, trapezle sallanmaya devam edebiliyorlar 🙂
 • Son olarak bir şarkı eşliğinde kukla gösterisi yapılıyor ve ders tamamlanıyor.

My Gym Deneme Dersi Yorumları

My Gym A Plus en başından beri bende olumlu izlenim bırakan bir aktivite merkezi. Deneme dersi konsepti de bu fikrimi destekler nitelikteydi. Bunun yanı sıra eğitmenlerin çocuklara yaklaşımı çok içten, özellikle bir Melih abimiz var ki, Pera ona bayılıyor. Serbest oyun saatleri için gittiğimizde benden çok Melih abisi ilgileniyor hatta Pera’yla. Dolayısıyla çocukta sevildiği yeri bildiği için, orada bulunmaktan keyif alıyor. Bizim favorimiz belli olsa da, diğer eğitmenlerde gerçekten çok sevecen ve çocuklarla iletişimleri kuvvetli. Her eğitmenin ayrı bir fan kitlesi var desem abartmış olmam.

En çok beğendiğim noktada, her eğitmenin çocukları nasıl tutup kaldırması gerektiğini bilmesi. Jimnastik hareketlerini yaparken, her çocuğa aynı özenle ve çocukların sınırlarının farkında olarak yaklaşım sergiliyorlar. Bilinçli ve eğitimli olduklarını görebildiğim için de bir anne olarak müdahale etme ihtiyacı hissetmiyorum.

Pera burda hem içinden geldiği gibi oynayıp, enerjisini atabiliyor hem de içten bir yaklaşım görüyor. O kadar ki, 3 aylık yaz dönemi boyunca My Gym‘e hiç gitmememize rağmen, Pera’yı unutmamışlardı ve “aaa Pera gelmiş”diye karşıladılar bizi. Bu tarz bir yaklaşımda insanın hoşuna gidiyor.

Tüm bu olumlu izlenimlerim neticesinde 4 haftalık bir programa üye olduk. İlerleyen dönemde üyeliğimiz devam eder mi bilmiyorum ama şuanda lokasyon avantajından dolayı My Gym Ataköy şubesi bizim için iyi bir opsiyon gibi duruyor. 4 dersi tamamladıktan sonraki izlenimlerimi ise tekrar paylaşacağım.

My Gym Fiyat Politikası

Son olarak yeni dönem fiyat politikasından da bahsedelim biraz. Genelde paket program halinde satış yapılıyor ve aldığınız ders sayısı arttıkça birim maliyetler düşüyor.

 • 4 haftalık program ücreti: 575 TL
 • 8 haftalık program ücreti: 975 TL
 • 12 haftalık program ücreti: 1400 TL
 • Deneme Dersi ücreti: 75 TL(gym), 100 TL (oyun grubu)
 • Drop (yarım saat): 30TL – ( My Gym ders ve organizasyonları dışında alanı kullanabileceğiniz serbest oyun saatleri)
 • Drop (1 saat): 45 TL

Bu fiyatlar ebeveynli My Gym dersleri için geçerli. Bağımsız My Gym dersleri için de fiyatlar benzer özellik gösteriyor.
Üye olmanız durumunda hafta içi, haftanın 5 günü “Practise&Play” dedikleri saatlere katılım sağlayabiliyorsunuz. Bu saatlerde oyun alanı sadece üye olan çocuklar için ayrılıyor ve bu hizmet başlangıçta ödediğiniz paket fiyatının içine dahil. “Practise&Play” saatleri kurum tarafından belirleniyor, siz herhangi bir saati seçemiyorsunuz. Bu saatleri günün farklı zaman dilimine koymaları da bence seçim şansı yaratabilmek adına iyi olmuş. Örneğin Pazartesi günü saat 17.00’da olan ders, Salı günü 12.30’da başlıyor.

Eğer 1 saatten daha uzun süreli programlar arıyorsanız “Oyun Grubu” ile birleştirdikleri paketlerde var. Bu paket, 1 saat My Gym Oyun Grubu, 1 Saat gym dersi olmak üzere toplam 2 saatten oluşuyor ve ücretleri diğerlerine göre daha yüksek. Belki bir sonraki seferde My Gym Oyun Grubu dersine katılırsak ikinci bir pakette bu konsept üzerine yoğunlaşabiliriz. Son olarak üyelik yaptıktan sonra eğer ikinci bir paket almak isterseniz %10’luk bir indirim de uygulanıyor.

Umarım My Gym’i radarına alan ebeveynler için işe yarar bir içerik olmuştur, bir sonraki aktivite postunda görüşmek üzere 🙂

Gym Zamanı, Trapez ile daha güçlü kollar 🙂

Gym Zamanı, Rulo ile esnemek gerek bazen..

Serbest Oyun Zamanı

Birazda Denge Koordinasyonu, Macera Zamanı..

Salıncak Saati..

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz