My Gym Aktivite Merkezi Deneyimi

Berna Salkaya

Yaklaşık 8 ay önce henüz oyun grubu, bebek aktivite merkezi arayışlarına girmediğim bir dönemde My Gym ile keşisti yollarımız. A Plus alışveriş merkezindeki şubelerini gördüğümde, burayı avm gezmek isteyen ebeveynlerin çocuklarını bırakabilecekleri bir oyun salonu olarak düşünmüştüm. A Plus lokasyon avantajından dolayı neredeyse her gün gittiğimiz bir alışveriş merkezi olmasına rağmen, My Gym bende ekstra bir merak uyandırmamıştı. Sanırım bunda Peranın o dönemde yeni yeni yürümeye başlaması ve henüz bu şekilde bir arayış içinde olmamam da büyük bir etken.

Havanın soğuk olduğu bir gün, yine bir A Plus gezimizde benim önünden öylesine geçtiğim My Gym, Pera’nın dikkatini çekmeye başardı ve onu yakalamama fırsat vermeden açık kapıdan içeri doğru süzüldü. Giriş o giriş oldu zaten, o günden beri My Gym’in müdavimiyiz. Şansımıza serbest oyun zamanına denk gelmiştik ve alandaki iki eğitmen yalnızca 2-3 çocukla ilgileniyordu. Pera’yı o kadar istekli görünce dayanamadım ve biz de oyun alanına girdik. ( 3 yaş altı çocukların oyun alanına ebeveynleri ile birlikte girmesi gerekiyor.) My Gym aktivite merkezi deneyimimiz böylelikle başlamış oldu.

Büyük sayılabilecek alanda, çocukların fiziksel aktiviteler yaparak eğlenceli vakit geçirebilecekleri küçük bir tırmanış parkuru, top havuzu, denge tahtaları, farklı şekillerde dizayn edilebilen kaydıraklar, trambolin gibi oyun aletleri mevcut.

“Drop off” dedikleri serbest oyun saatlerinde çocuklar eğitmenler ve ebeveynlerinin gözetimi altında istedikleri gibi vakit geçirebiliyor. Alandaki oyun aletleri, ders saatlerinde çocukların yaş grupları ve yapabilecekleri aktiviteler doğrultusunda modifiye edilerek farklı yaş gruplarının farklı aktiviteler yapması sağlanabiliyor. Pera henüz çok küçük olduğundan herhangi bir alana uzun süre odaklanamıyor. Öyle ki 20 saniye top havuzunda oynadıktan sonra, koşarak tramboline çıkıyor, eğer o an gözüne bir kaydırağı kestirdiyse hemen trambolini bırakarak diğer tarafa doğru koşmak istiyor. Aslına bakarsanız yaptığı şeyler herhangi bir parkta yaptıklarından farklı olmamasına rağmen burada vakit geçirmeye bayılıyor. Sanırım bu noktada eğitmenlerin her çocukla ilgilenmeye çalışmasının da etkisi büyük. Artık buraya düzenli gidip gelmeye başladığımız için hem eğitmenler bizi tanıyor, hem de Pera eğitmenleri. Normalde benimle birlikte oyun oynamaya bayılan miniğim, buraya geldiğimizde adeta varlığımı unutuyor ve “abi abi” diyerek sürekli eğitmenlerin peşinden koşuyor. Eğitmenler de hiçbir çocuğu kırmayarak, her birine vakit ayırıp çocukları mutlu etmeye çalışıyor. Ben de bu durumu gözlemleyen bir anne olarak, My Gym’i çok seviyorum ve her hafta sonu mutlaka bir saatlik vakit yaratarak Pera’yı buraya götürebileceğimiz şekilde bir plan yapmaya çalışıyorum.

My Gym ile ilgili size fikir verebilecek hizmet politikasından bahsedecek olursak;

My Gym kimdir ?

My Gym dünyanın pek çok noktasında 0-13 yaş arası çocuklara hizmet veren California menşeili bir oyun aktivite merkezi.

İstanbul da Ataköy, Akatlar, Bağdat Caddesi, Bahçeşehir, Buyaka AVM, Kemerburgaz ve Kurtköyde şubeleri mevcut.
Temelde çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini destekleyecek aktivite merkezi imajıyla yola çıkan My Gym, değişebilen ekipmanları sayesinde yerleşim düzeninde sürekli yaptıkları düzenlemelerle çocukların ilgisini her daim canlı tutmayı hedefliyor.

0 – 3,5 yaş arası çocuklar için ebeveyn katılımlı 5 adet ders grubu sunan My Gym’in, 3,5 – 13 yaş arası çocuklar için sunduğu seçenek sayısı ise 4.

 • 6 hafta – 6 ay, Little Bundles
 • 7 ay – 13 ay, Tiny Tikes
 • 14 – 22 ay, Waddlers
 • 23ay – 2,5 yaş, Gymsters
 • 2,5 yaş – 3,5 yaş, Terrific Tots
 • 3,5 yaş – 4, 5 yaş, Mighty Mites
 • 4,5 yaş – 6 yaş, Whiz Kids
 • 6 yaş – 8 yaş, Champions
 • 7 – 13 yaş, Cardio Kids

Bunun dışında My Gym dersleri ile paralel olarak katılabileceğiniz oyun grupları da mevcut. Çocuğunuzun yaş grubuna göre belirlenen bu gruplara haftada 1-2 gün, ya da dilerseniz daha fazla da katılım sağlayabilirsiniz. Oyun grubu ve My Gym dersleri dışında, kurum doğum günü organizasyonu hizmeti de veriyor. Organizasyon kapsamında mekanın seçilen temaya göre süslenmesi, yemek servisi, 2 saatlik süre boyunca çocukların eğlenceli vakit geçirebileceği oyunlar oynanması gibi hizmetler var.  Eğer bu gibi etkinlikleri evinizde yapmak istemiyorsanız, bu anlamda da My Gym tercih edilebilir bir tesis.

My Gym Yorumları

Tüm bu hizmetler ile ilgili kişisel yorumlarıma gelecek olursak;

Yukarıda da belirttiğim gibi şuana kadar My Gym’in sadece serbest oyun saatlerinden faydalandık ve hepsinde de çok mutlu bir şekilde ayrıldık buradan. Eğitmenler ilgili, mekan ferah ve My Gym bir çocuğun ilgisini çekebilecek ekipmanlara sahip.
Pera orada vakit geçirirken dikkatimi çeken nokta ise, mekanda bulunan tüm çocukların burayı çok sevdiği ve eğitmenlere çok alışkın olduğu. Aynı şekilde eğitmenler de çocukların hepsine ismiyle hitap ediyor ve çocukları gayet başarılı bir şekilde yönetebiliyor. Hatta terlediği için üstünü değiştirmek isteyen annesini dinlemeyen bir çocuğun eğitmenlerin ricasıyla üstünü değiştirdiğine dahi tanık oldum, yani özetle çocuklarla kesinlikle iyi bir iletişim kuruyorlar. Dikkatimi çeken diğer nokta ise, mekanın çocuklar için süreklilik sağlayabilmesi. Yine mekandaki diğer çocukları gözlemlerken, pek çoğunun jimnastik hareketlerine oldukça yatkın olduğunu ve ekipmanları çok iyi tanıdıklarını gördüm. (bu gözlem daha çok 6-7 yaş grubu çocuklar için geçerli) Bu sebeple ilerleyen günlerde bir deneme dersi satın alarak, ders konseptlerini de kesinlikle deneyimlemek niyetindeyim. Bu da ayrı bir yazımın konusu olacak 🙂 Eğer bu anlamda da beklentilerimi karşılarlarsa, paket bir program alma ihtimalimiz oldukça yüksek, fakat kesin bir karar vermeden önce deneme dersine katılmak istediğim birkaç alternatife daha şans vermek istiyorum.

My Gym Fiyat Politikası

Herkesin merak ettiğini düşündüğüm ücret politikası ise şöyle:

 • Drop off serbest oyun saati (Yarım saat): 40 TL
 • Drop off serbest oyun saati (1 saat): 40 TL
 • Deneme dersi ücreti: 50 TL
 • Paket program ücretleri:  500 TL – Bu 4 saatlik ders için belirlenen program ücreti, daha uzun süreli kayıtlarda ders başına ödenen maliyet düşüyor.
 • Doğum günü organizasyonları: 2000 – 2500 TL.

Bu 20 çocuk ve 25 yetişkin için belirlenmiş standart ücret. Fiyata doğum günü pastası, yetişkinler için sınırsız içecek, çocuklar için pizza ve mekan süslemesi dahil. Eğer belirlenen sayıların üzerine çıkarsanız her çocuk için 40 TL, yetişkin için ise ekstra 20 TL ödemeniz gerekiyor. Bunun dışında temalı süsleme (450 TL), kamera (400 TL), fotoğraf (400 TL), garson (150 TL), şeker masası (200 TL) gibi ekstra hizmetlerde mevcut.

Açıkçası ben doğum günü organizasyonlarını maliyetli buluyorum. İstediğiniz gibi bir doğum günü yapabilmeniz için ortalama 3000 TL’lik bir bütçe ayırmanız gerekiyor, ki bu organizasyon süresi yalnızca 2 saat. Bu parayı bir doğum günü organizasyonu için harcamaktansa, her hafta yapabileceğimiz farklı aktiviteler bularak hem öğrenmesini hem eğlenmesini sağlayarak harcamak daha mantıklı geliyor bana.

Oyun grupları ve ders ücretleri ile ilgili fiyatların İstanbul’daki aktivite merkezleri göz önünde bulundurulduğunda ise makul olduğunu düşünüyorum. Sizde araştırdığınızda ve gerçekten daha kaliteli hizmet alabileceğiniz yerlere baktığınızda fiyatların bu seyirde olduğunu göreceksiniz. My Gym franchise alarak hizmet veren bir kurum olduğu için yukarıda yazmış olduğum yorumlar yalnızca Ataköy A Plus şubesi için geçerli.Daha detaylı fikir sahibi olabilmeniz adına kendi çektiğim görselleri de yazımın sonuna ekliyorum.Bana kalırsa bulunduğunuz lokasyona en yakın My Gym şubesine gitmeden oyun grubu arayışlarına son vermeyin.

Bir sonraki  postta Kindyroo deneme dersi ile ilgili yorumlarımı paylaşıyor olacağım.
Şimdilik hoşçakalın 🙂

My Gym A Plus şubesinden çektiğim fotoğraflar:

My Gym Ataköy Aktivite Merkezi Doğum Günü Alanı

My Gym Ataköy A Plus Oyun Alanı

My Gym A Plus Aktivite Merkezi İç Mekan

My Gym Aktivite Merkezi A Plus

 

1 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

1 Yorum

Gülden 4 Temmuz 2017 - 09:25

Detaylı paylaşımınız için teşekkürler. Faydalı bilgiler oldu. Yeni yazılarınızı bekliyoruz 🙂

Reply

Yorum Yaz