Mustela Stelatopıa Krem Yorumları

Berna Salkaya

Pera için çok fazla araştırma yaptıktan sonra almaya karar verdiğim ürünlerden birisidir Mustela. Pek çok annenin de “hangi krem bebeğimin cildi için en iyisi” sorusunu sorduğuna eminim. Bana kalırsa bu sorunun tek bir doğru cevabı yok. Çünkü bir bebeğe çok iyi gelen bir ürün diğerinde çeşitli reaksiyonlara neden olabiliyor. Dolayısıyla doğum öncesi bu kremleri almak ve evde stok oluşturmakta çok mantıklı gelmiyor bana. Etrafınızda bir bilene danışarak ya da kendi araştırmalarınız sonrasında güvendiğiniz bir markanın en küçük boyunu alarak deneme-yanılma yöntemiyle başlamak en iyisi, zira Pera’nın doğumundan sonra doktor tavsiyesiyle almış olduğumuz Bioderma Atoderm Nemlendirici Krem‘i bile cildinde reaksiyona neden olduğu için hiç kullanamadık.

Mustela Stelatopia Moisturizing Cream” de yine doktor tavsiyesi üzerine kullanmaya başlamış olduğumuz bir krem olsa da, onu Pera’nın yüzüne sürmeden önce Amazon gibi büyük bir e-ticaret sitesindeki kullanıcı yorumlarını bile okudum. Amazon kullanıcılarının %77’sinin ürüne 5 üzerinden 5, %10’unun ise 4 verdiğini görmek benim için oldukça iyi bir referans oldu. Neden bu kadar titizlik derseniz,doğduktan yaklaşık 15 gün sonra çok kötü bir alerji oldu, suratı sürekli ateşi varmış gibi sıcacık ve pütür pütürdü. En ufacık bir temasta alerji artıyor ve sürekli yüzünü kaşımak istiyordu. Cildini nemlendirmek adına uyguladığım Bioderma Atoderm‘de reaksiyonu arttırınca artık yeni bir ürün denemeye korkar olmuştum. Doktorumuz Pera’nın cildindeki reaksiyonu görünce aşırı hassas bir cilde sahip olduğunu söyledi bize. O dönem yeni annelik heyecanı ve endişesi ile Pera’yı iki farklı doktora daha götürdüğümü itiraf edeyim 🙂 Her ikisi de korkulacak bir şey olmadığını ve aşırı hassas ciltlerin sürekli nemlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Mustela Stelatopia Nemlendirici Krem hangi tip ciltler için uygun?

“Mustela Stelatopia Nemlendirici Krem”, aşırı hassas cilde sahip bebek ve çocuklar için önerilen bir bebek nemlendirici kremi. Kuru ciltleri nemlendirme, alerji reaksiyonlarını yatıştırma ve kaşıntıyı engelleme özelliklerine sahip.

Mustela Stelatopia Nemlendirici Krem’in içeriğinde neler var ?

Pediatrik kontrol altında egzama eğilimli cilt üzerinde dermatolojik olarak test edilmiş bir ürün olup içerisinde paraben, alkol, parfüm gibi bebeğinizin cildine zarar verecek maddeler bulunmuyor. İçeriğinde avokadoda bulunan “Avocado Perseose” kullanılıyor ve bu içerikte cildin nem dengesinin sağlanmasında önemli bir rol oynuyor. Avokadonun cilt üzerindeki faydalarına yönelik küçük bir araştırma yaptığımda ise, avokadodaki yağların cilt ile uyumlu olduğu ve çok iyi bir koruma ve nemlendirme özelliği sağladığını öğrenmiş oldum.

Mustela Stelatopia Nemlendirici Krem nasıl uygulanır?

Bebeklerin tüm vücuduna sürülebilen ürünün sabah ve akşam iyice kurulanmış cilde uygulanması öneriliyor. Masaj yapılarak uygulanması daha hızlı emilim sağlayabilmek için etkili bir yöntem. Mustelanın global web sayfasını incelediğimde 3 haftalık düzenli kullanım sonrasında olumlu sonuçlar alabileceğimi de okuduktan sonra ürünü kullanmaya ikna oldum.

Mustela Stelatopia Nemlendirici Krem yorumları

Alerji problemi sonrasında kullanmaya başladığımız bu kremden çok memnun kaldığımı gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Kullanmaya başladıktan yalnızca 2 gün sonra Pera’nın cildindeki kızarıklıklar azalmaya başladı ve yaklaşık bir hafta içerisinde cildi eski pürüzsüz haline döndü. Ürünün gerçekten hiç koku içermemesi de kullanmaya devam etmemde diğer önemli etken. Mustelanın nemlendiricisi ile birlikte, “Mustela Vitamin Barrier Cream 1.2.3” isimli pişik kremi ve “Mustela SPF50+ güneş koruyucusunu da kullanmaya başladım. Pişik problemini sıklıkla yaşayan bebekler için yine gönül rahatlığıyla önerebileceğim ürünlerden birisi Mustela pişik kremi. Çok yoğun pişik durumunda bile oldukça kısa sürede tedavi edebilme özelliğine sahip olan bu ürün Pera için vazgeçilmezlerim arasında.

Yukarıda da belirttiğim gibi her bebeğin cilt tipi ve ürünlere gösterdiği reaksiyonlar farklı, dolayısıyla herhangi bir bebek kremi kullanmadan önce doktorunuza danışmanızda fayda var.  Bu noktada tek tavsiyem aldığınız ürünlerin içerikleri konusunda dikkatli olmanız, çok fazla değişiklik yapmadan en doğru ürünü bulabilmeniz dileğiyle 🙂

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz