Mayo Bebek Bezleri Yorumları

Berna Salkaya

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte market reyonlarında sıklıkla aradığım ürünlerden biri de mayo bebek bezleri olmaya başladı. Kullananlar mayo bez alternatifinin diğer bezlere kıyasla çok daha az olduğunu bilir. Özellikle küçük tatil beldelerinde bu ürünleri bulabilmek epey zor olduğundan hangisini alsam derdine düşmeden bulduğunuzu almak zorunda kalıyorsunuz. Bu sebeple tatile çıkmadan önce, büyük bir marketten mayo bezlerinizi temin ederek gitmenizi öneririm 🙂

Anlayabileceğiniz üzere bugünkü yazımın konusu mayo bebek bezleri.
Yaklaşık 1 ay kadar önce, bir yüzme dersi öncesi “mayo bez yine mi kalmamış?” diye apar topar markete koştuğumda Prima’nın da artık bu konuya el atmış olduğunu gördüm ve tabii ki eski alternatiflerimi bir kenara bırakıp hemen primayı denemeye karar verdim. Memnun kaldın mı derseniz, cevabım kesinlikle evet olacak.

Prima mayo bebek bezi yorumları:

Pera doğduğundan beri sadık bir prima premium care kullanıcısı olarak zaten markaya olan güvenim tam, nitekim prima beni mayo bebek bezi konusunda da yanıltmadı. Neden derseniz?

 • Geçtiğimiz yıllarda başka bir alternatifimin olmamasından dolayı Huggies Little Swimmers Mayo Bebek Bezi ve Canbebe Mayo Bebek Bezi kullandığımda olmuştu. Bu üç bezi kıyasladığımda prima mayo bebek bezi kesinlikle çok daha yumuşak ve yan bantlarının esnek olmasından dolayı çok kolay giydirilip çıkarılıyor. Esneklik ve yumuşaklık bebeğinizin gerçekten içinde rahatça hareket edebilmesini sağlarken, aynı zamanda cildinde kızarıklık-tahriş gibi sorunların oluşmasını minimum seviyeye indiriyor. Pera gibi oldukça hassas cilde sahip bir bebeğiniz varsa, tercihiniz prima mayo bebek bezinden yana olmalı.
 • Prima, yeniden kullanılabilir mayo bebek bezi olmamasına rağmen, mecburiyet nedeniyle benim bir bezi 2 kere kullandığım olmuştu. Bez yırtmanıza gerek kalmadan çocuğunuzun üzerinden çıkabildiği için, eğer kirlenmemişse kurutup tekrar kullanabilme imkanı sağlıyor.
 • Fiyatı konfor faktörü düşünüldüğünde bence ücretini sonuna kadar hak ediyor.

Prima mayo bebek bezi bedenleri nelerdir?

Prima mayo bebek bezlerinin 3 adet bedeni bulunuyor.

 • Prima Mayo Bebek Bezi 3 Beden, 12 Adet ( 6-11 kg )
 • Prima Mayo Bebek Bezi 4 Beden, 11 Adet ( 9-15 kg )
 • Prima Mayo Bebek Bezi 5 Beden, 10 Adet ( 14 kg + )

Prima Mayo Bebek Bezi Fiyatı: 22.90 TL ( fiyat bedene göre değişmiyor, 07.2018 tarihli e-bebek fiyatıdır.)

Canbebe Mayo Bebek Bezi Bedenleri nelerdir?

Canbebe mayo bebek bezlerinin 3 adet bedeni bulunuyor.

 • Canbebe Mayo Bebek Bezi 3 Beden, 13 Adet ( 4-9 kg )
 • Canbebe Mayo Bebek Bezi 4 Beden, 12 Adet ( 7-13 kg )
 • Canbebe Mayo Bebek Bezi 5 Beden, 11 Adet ( 12 kg+ )

Canbebe Mayo Bebek Bezi Fiyatı: 15.90 TL ( fiyat bedene göre değişmiyor, 07.2018 tarihli hepsiburada fiyatıdır.)

Huggies Little Swimmers Mayo Bebek Bezi Bedenleri nelerdir?

Huggies Little Swimmers mayo bebek bezlerinin 2 adet bedeni bulunuyor.

 • Huggies Little Swimmers Mayo Bebek Bezi 3- 4 Numara, 12 Adet ( 7-15 kg )
 • Huggies Little Swimmers Mayo Bebek Bezi 5- 6 Numara, 11 Adet ( 7-15 kg )

Huggies Little Swimmers Mayo Bebek Bezi Fiyatı: 28.90 TL ( fiyat bedene göre değişmiyor, 07.2018 tarihli e-bebek fiyatıdır.)

Huggies little swimmers mı, canbebe mayo bebek bezi mi ?

Bazılarınız “Alt tarafı bir kaç gün, suya girip çıkarken kullanılan bir bez, ne kadar da abartı..” diye düşünüyor olabilir.:) Fakat hassas cilde sahip bebeklerin annelerin beni anlayacaktır.

 • Geçtiğimiz yıl Huggies Little Swimmers ve Canbebe Mayo Bebek Bezini de kullandım. Bana kalırsa Prima ile kıyasladığımda her ikisi de çok sert, Canbebe’nin yan bantları hiç esnek olmadığından giydirmesi zor. Huggies Little Swimmers Mayo Bebek Bezi’nin ise bantları çok kalitesiz. Pera’ya uygun bedende almama rağmen, bantları yapıştırmak konusunda oldukça güçlük çekmiştim.
 • Canbebe kilot bez şeklinde ve yan bantları dar olduğu için çok zor çıkıyor. Huggies’in bantları kalitesiz olduğundan çıkarmak konusundan herhangi bir güçlük yaşamıyorsunuz.
 • Fiyat olarak bakıldığında Huggies Little Swimmers bu üç marka arasında en pahalı olan, fakat bu ücreti kesinlikle hak etmiyor. Kalite olarak baktığımda bu iki ürün benim için eş değer, dolayısıyla ucuz olanı alın gitsin, zaten iki bez de ikinci kez kullanabilme opsiyonu sağlayamıyor.  Çok sert ve rahatsız oldukları için Pera bunları sürekli çekiştirip duruyordu ve her ikisi de cildini epeyce tahriş etti. Sonuç olarak suya sokarken her şeye rağmen kullanmak zorunda kaldık o ayrı 🙂

Mayo bez olayını da çözdüğümüze göre, herkese iyi tatiller o zaman!

 

Bebek bezleri ile ilgili diğer yazılarımıza göz gezdirmek isterseniz;

En iyi bebek bezi araştırması için, buraya

Prima Premium Care bebek bezi yorumları için, buraya tıklayabilirsiniz.

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz