Levent Bursa’da

Pınar Cambaz

Merhaba kitap kurtları!

Tatili fırsat bilip Türkiye’yi gezenler burada mı? 🙂 Gelin bu hafta hep beraber “Levent Bursa’da” kitabını tanıyalım.

Timaş Çocuk Yayınları’ndan çıkan, Mustafa Orakçı’nın kaleme aldığı kitabımız, aslında “Levent Türkiye’yi Geziyorum” serisinin bir parçası.

Serideki her kitapta Levent ve muzır sınıf arkadaşları farklı bir şehre eğlenceli ve heyecanlı geziler düzenliyor. O şehire ait tarihi olayları, önemli yerleri, doğal güzellikleri bizlere tanıtırken başlarından geçen komik olaylarla da bol bol güldürmeyi ihmal etmiyor.

Kitap kendi üzerinde de yazdığı gibi 9 yaş ve üzerindeki kitap kurtlarına öneriliyor. Selim 5 yaşına hızla yaklaşırken, kitaptaki bilgi dolu bölümler onun yaşına ağır kaçsa da Bursa kitabını görünce almadan edemedim. Kitaptaki çizimler de çok eğlenceli olduğu için Levent’i, arkadaşları Hayri’yi, Kamil’i ve diğerlerini oldukça sevdik. Şimdilik yaşına uygun olmayan bölümleri atlayarak komik maceraları okuyor, şehirle ilgili önemli yerleri öğreniyoruz.

Bursa’daki Ulu Cami, saat kulesi, Koza Han ve Uludağ şimdiden Selim’in aklında yer etmiş durumda, hatta saydığım bu yerleri elimizde kitabımızla ziyaret edip, gerçeklerini sayfalardaki resimlerle karşılaştırdık bile! 🙂

Levent ve arkadaşlarının Bursa maceralarını siz de severseniz, onlarla beraber Türkiye’yi gezmeye devam etmeyi unutmayın! Edirne, Konya, Trabzon, İzmir, Gaziantep, Hatay ve daha pek çok şehir sizleri bekliyor.

Keyifli okumalar!

Yazan: Mustafa Orakçı

Yayınevi: Timaş Çocuk Yayınları

Sayfa: 96

Yaş aralığı: 9+

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz