Küçük Vak Vak Renkler

Pınar Cambaz
Merhaba kitap kurtları!
Bu hafta sizin için seçtiğimiz kitabımız Pearson Yayınları’ndan çıkan “Küçük Vak Vak Renkler”.
Kitabımızın sevimli kahramanları Küçük Vak Vak ve Çıtırık, doğada dolaşarak renkleri bize tanıtıyorlar. Bu iki küçük ördek bazen sarı çiçekleri kokluyor, bazen yeşil yosunların arkasına saklanıyor, bazense turuncu kelebeklerle oynuyor.
Kitabın her sayfasında nefis çizimlerle beraber sadece o sayfadaki rengi tanıtan kısa ve eğlenceli bir cümle yer alıyor. Minik ellerin rahatça tutup taşıyabilmesi için daha ufak boyutlarda ve sayfaları kalın kartondan olan bu kitabı küçük yaş grubu için keyifle öneriyorum. Amaca yönelik, basit, küçük çocuklar için karmaşık ve anlaması zor olmayan bir kitap.
1 yaşından itibaren bebeğinizle sevimli hayvan çizimlerini incelemek, ne yaptıklarını anlatmak, renkleri fark etmesini, isimlerini öğrenmesini sağlamak ve tüm bunları yaparken güzel zaman geçirmek için iyi bir tercih olacaktır.
Kapağının ve sayfalarının kalın olması sayesinde minik parmaklar onu odadan odaya taşısa, yerlerde sürüklese, üzerinde zıplasa, sayfalarına meyve püresi sürse ve hatta ısırsa bile sağlamlığını koruyacaktır. Selim sizler için hepsini test edip onayladı. 🙂
Keyifli okumalar!
Yazan: Lauren Thompson
Yayınevi: Pearson  Yayınları
Sayfa: 23
Yaş aralığı: 1+
0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz