Köpük ile Pıtır

Pınar Cambaz
Kardeş ilişkilerini, farkında olmadan abisinin/ablasının oyunlarını bozan afacanları ve onlara ayrılan zamanı biraz kıskanan büyük kardeşleri anlatan “Köpük ile Pıtır”la tanışmaya hazır mısınız?
Sevimli bir kutup ayısı olan kahramanımız Köpük’ün başı minik kız kardeşi ile dertte! Ne zaman kendi başına bir kar kulübesi yapmaya çalışsa, minik kız kardeşi Pıtır “bam!” diye üzerine atlıyor. Köpük sakince yüzerken “foşur!” diye suya atlıyor. Ayak basılmamış karların üzerine “hoop!” diye sıçrıyor ve Köpük artık bu işe çok bozuluyor!
Farkında olmadan abisinin kurduğu bütün oyunları bozan Pıtır ve ondan köşe bucak kaçan Köpük bir gün beraber kar fırtınasına yakalanıyorlar ve işler aniden değişiyor. Köpük ağabeylik yapmayı, kardeşini korumayı öğrenirken, Pıtır da uyum sağlamayı ve beraber bir şeyler yapabilmeyi öğreniyor.
Birbirini çok ama çok seven bu iki kardeşin öyküsü, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’ndan çıkarak minik okuyucular ile buluşuyor.
Hikayenin akışında bir kaç kez Köpük’ün annesiyle oyun oynamak istediğini, ancak annesinin Pıtır’la ilgilenmesi gerektiği için oynayamadığını da görüyoruz. Eğer sizin evinizde de böyle durumlar yaşanıyor ve kendi başlarına halledemedikleri işler nedeniyle küçük kardeşe daha fazla zaman ayrılıyorsa, bu sayfalar bu durumun üzerine konuşmak için iyi bir fırsat olabilir. Bazen zamanı eşit bölemesek de anne sevgisi her zaman eşit! 🙂
Herkese keyifli okumalar!
Yazan: David Bedford
Yayınevi: Türkiye İş Bankası Kültür  Yayınları
Sayfa: 24
Yaş aralığı: 2+
0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz