Kırmızı Fil’i Gördünüz mü?

Pınar Cambaz
Merhaba kitap kurtları!
Birlikte biraz saklambaç oynamaya ne dersiniz?
Ferit Avcı‘nın kaleme aldığı ve Can Çocuk Yayınları‘ndan çıkarak küçük okuyucularla buluşan “Kırmızı Fil’i Gördünüz mü?” yoruma açık sonu ile hayal gücümüzü çalıştırmamız için bizi harekete geçiriyor.
Hikayedeki ufaklık güzel bir uykunun ardından sabah uyanınca bir de ne görsün? Odasının duvarında asılı resimdeki kırmızı fil yerinde yok. Resimdeki diğer hayvanlara da sora sora başlıyor odasının içinde fili aramaya. Sonunda ne mi oluyor? Kitabın sonu sizin hayal gücünüzle tamamlanıyor ve isterseniz her okuyuşunuzda farklı bir sonla bitebiliyor.
Küçük çocuklara renkleri ve hayvanları öğretmek ve “sence file ne olmuş olabilir, fil nereye gitmiş olabilir, fil üşümüş müdür, neden üzülmüş olabilir?” gibi sorularla onları konuşturmaya teşvik etmek için güzel bir kitap. Ancak bence iki yaş grubu (hatta 18.aydan itibaren) için daha uygun olacaktır.
Sanırım biz bu kitabı aldığımızda Selim üç yaşını geçmişti, tüm renkleri ve hayvanları zaten tanıyordu. Dolayısıyla kitap biraz basit ve kısa gelmişti.
Saklanmayı ve bulmayı seven tüm ufaklıklara keyifli okumalar!
Yazar: Ferit Avcı
Yayınevi: Can Çocuk Yayınları
Sayfa: 20
Yaş Aralığı: 2+
0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz