Kayıp Köpek Üzüm

Pınar Cambaz

Merhaba kitap kurtları!

Yağmurun şakır şakır yağdığı, insanların acele içinde etraflarına bile bakmadan yürüyüp geçtiği, kocaman gri bir şehirde canı çok ama çok sıkılan Batu’nun dünyasına konuk olmak ister misiniz?

Sakin bir kasabadan kocaman bir şehre taşınmak zorunda kalan ve bütün arkadaşlarını ardında bırakan Batu eski evini çok özlerken karşısına kaldırımda yatan küçücük, sevimli bir köpek çıkar; Üzüm!

Aralarında sevgi ve oyun dolu müthiş bir dostluk başlayan bu ikilinin hikayesini Claire Freedman kaleme almış, Kate Hindley renklendirmiş, Pearson Yayınları bizlere ulaştırmış ve bize de keyifle okuyup sayfalarını uzun uzun incelemek kalmış! 🙂

Özellikle alıştığı evinden taşınmak zorunda kalan, başka bir şehre hatta başka bir ülkeye yerleşen ve duruma alışmakta güçlük çeken miniklerin bu ikilinin hikayesinde kendisinden çok şey bulacağını düşünüyorum.

Bilmediği bir şehirde kendini yalnız ve kaybolmuş hisseden Batu’nun tıpkı kendisi gibi yalnız ve (gerçekten) kaybolmuş Üzüm’le empati kurabilmesi; Üzüm’ü sahiplenmeyi ne kadar çok istese de onun eski sahibini özleyip üzüldüğünü fark ettiği anda bulmak için kolları sıvaması; çizimlerdeki ufak ve harika detaylar kitabı bizlere sevdiren nedenlerden sadece birkaçı.

Siz de sadece bir kitap değil, sizi de içine çekecek sıcacık, keyifli bir dostluk hikayesi okumak istiyorsanız Batu ve Üzüm sizleri bekliyor! 3 yaş ve üzeri miniklere neşeyle okurken görsellerde Batu’nun çorabının tekini de bulmayı ihmal etmeyin e mi? 🙂

Keyifli okumalar!

Yazan: Claire Freedman

Yayınevi: Pearson Yayınları

Sayfa: 30

Yaş aralığı: 3+

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz