Ferrari World’de Çocuklu Bir Gün

Birce Aydın Yerköylü

Abu Dhabi ‘de yer alan Ferrari World şüphesiz herkesin merak ettiği ve görmek istediği bir tema park. Ben de ilk defa gittiğim Ferrari World’ u ve Pera ile yaşadığımız deneyimi sizlere farklı açılardan anlatmak için yine bilgisayar başındayım. 🙂

Öncelikle Ferrari World tüm gününüzü kapsayan oldukça pahalı bir aktivite. Peki ya buna değer mi? Yazımın devamını okuduktan sonra kendiniz karar verin.

Çocukla Ferrari World’e gidilir mi?

Söz konusu roller coasterları (hız trenleri) ile ün yapmış bir mekan olunca, çocukla Ferrari World‘e gitmek size çok mantıklı gelmiyor olabilir. Eğer gerçek bir adrenalin bağımlısıysanız evet, buraya mutlaka doyasıya tadını çıkarabilmek için eşiniz ya da arkadaşınızla gelin. Roller Coaster tam bir mühendislik harikası. Benim gibi kontrollü biriyseniz o kadar zor bir sistemin çok daha fazla güvenlik adımlarının olmasını bekleyebilirsiniz. Ama inanın oldukça güvenli. Defalarca binebilir, adrenalin keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

Yok eğer “Çocuğumda gelsin görsün, illa ona göre de bir şeyler vardır” diyenlerdenseniz, bu da mantıksız bir seçenek değil.

Eğer ailece geldiyseniz ve bakıcınız yoksa dönüşümlü olarak çocuğunuza bakabilir, hem de tüm alanlarda eğlenebilirsiniz. Biz öyle yaptık ve 7 saatlik bir süreyi içeride geçirdik. Gün sonunda Pera hepimizden çok eğlendi.

Ferrari World’de çocuklar için neler var?

Peki Ferrari World’de çocuklar için neler var? Bu büyük park, küçük misafirlerini de epeyce düşünmüş.

Nitekim yavaş hareket eden arabalar, ferrariler ve trenler minik maceraperestlere çok keyifli anlar yaşatıyor. Biz kış konseptine denk geldiğimiz için, kar topu oynama, boyama, Noel baba gösterisi, dans şovları gibi pek çok çeşitli aktivite arasında mekik dokurken bulduk kendimizi. 🙂

Bu arada konsept gideceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir. Bu tamamen parkın etkinlik takvimine göre düzenlenen bir şey.

Ferrari World giriş ücretleri ne kadar?

Ferrari World’de dolu dolu geçen bir günün maliyeti ne peki ?

Ferrari World giriş ücreti, kişi başı yaklaşık 300 dirhem, ki bu yaklaşık 450 TL gibi bir rakama denk geliyor. 3 kişilik bir çekirdek aile için yemek ile birlikte, burada eğlenmenin bir günlük bedeli 1500 TL civarı.

Türkiye ile kıyasladığınızda bu oldukça yüksek bir rakam; ama hayatınızda belki bir defalık böylesi bir deneyim için vereceğiniz bir meblağ olarak düşündüğünüzde, kendinizi biraz daha rahat hissedebilirsiniz.

Küçük bir ipucu: Ferrari World giriş ücretlerini biraz daha aşağıya çekebilmek için ben promosyonları ve kampanyalı paketleri takip etmenizi öneriyorum. Bir de tatil günleri haricinde gelirseniz, uzun kuyruklar beklemek zorunda kalmazsınız.

Arada kendinize ve ailenize kıyak geçmeyi seven, adrenalin tutkunu bir maceraperest iseniz bol adrenalinli bir gün geçirmek için Ferrari World’u aklınızın bir köşesine yazın derim.

Bir sonraki aktivite yazısında görüşmek dileğiyle… 🙂

 

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz