Doğum Hastaneleri Deneyimi – Medical Park Hastaneler Grubu

Gülşah Kabil

Merhaba Balkafa.com okurları

Bugün En Çok Tercih Edilen Doğum Hastaneleri Hangileridir? başlıklı yazımda üçüncü sırayı, Medipol ve Memorial ile paylaşan Medical Park Hastaneler Grubundaki doğum deneyimlerinden bahsedeceğim. Her 3 hastanenin de tercih edilme oranı %5  iken Medical Park Hastaneler Grubunun bu üçlü içerisinde kişide yarattığı memnuniyet skoru 100 üzerinden 76.

Medical Park Hastaneler Grubu kimdir?

Medical Park Hastaneler Grubu kendini kurumsal sayfalarında aşağıdaki şekilde tanımlıyor;

Türkiye’nin en yaygın sağlık grubu MLP Care Grubu’nun amiral gemisi konumundaki Medical Park Hastaneleri, ülkenin 17 ilinde 25 hastanede 14 bin çalışanı ile hizmet vermektedir. İlk hastanesinin açıldığı 1993 yılından bu yana hızla büyüyerek, bugün toplamda 551 bin 912 metrekareyi aşkın kapalı alan, 167 ameliyathane ve 4 bin 100 yatak kapasitesi ile sektördeki öncü konumunu sürdürüyor.

‘Herkes için Sağlık’ felsefesiyle hastanecilikte uluslararası standartları, Türkiye genelinde her sosyo-ekonomik statüdeki hasta profiline ulaştıran Medical Park, dünyadaki ileri teknoloji tanı ve tedavi yöntemlerini takip etmenin yanı sıra bilimi destekleyen yeni uygulamalarıyla da dünyaya örnek olmayı hedefliyor.

Şimdi dönelim araştırma sonuçlarımıza. Araştırmamıza katılan annelere doğum sürecinde yaşadıkları deneyimi

  • Hastane temizliği,
  • Hastane personel memnuniyeti,
  • Doktor yaklaşımı,
  • Yemek kalitesi,
  • Doğum öncesi süreç bilgilendirmesi,
  • Yeni doğan hizmetleri,
  • Genel oda koşulları,
  • Refaketçi konforu,
  • Hastane ücret politikası başlıklarında sormuştuk.

Medical Park Hastaneler Grubunda doğum yapanlar hastaneden ne kadar memnun kalmış?

Şimdi sizlerle Medical Park Hastaneler Grubunda için bu başlıklara verilen 100 üzerinden puanların olduğu bir tablo paylaşacağız.

 

Medical Park Sağlık Grubunda doğum yapan annelerin yorumları:

Doktor ilgi alakasından çok memnun kaldım ayrıca doğum sonrasında bebek ve benim hemşirelerim çok ilgili ve güler yüzlüydü. (Medical Park Göztepe)

Çok memnundum. (Medical Park Kocaeli)

Öncelikle doktorumdan hamilelik sürecinde her zaman mennundum. Doğumuma da kendisi girdi ve doğum ekibi çok ilgiliydi. (Medical Park Gaziosmanpaşa)

Gerekli takip yapılmıyor ve temiz değil enfeksiyon kaptım ameliyat kaynaklı. (Medical Park Göztepe)

Doktorumun ilgisi, sık ziyaretinden çok memnun kaldım. Yeni doğan doktorundan hiç memnun kalmadım. İlgisizdi, sarılık riskini fark etmeden bizi taburcu etti. (Medical Park İzmir)

 

Bir sonraki yazımda Medipol Hastanelerindeki deneyimlerden bahsedeceğim.

Sevgiyle kalın,

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz