Chicco Polly Mama Sandalyesi Yorumları

Berna Salkaya

Katı gıdaya ilk başladığımız dönemde Pera’ya en heves ederek aldığım şeylerden birisidir mama sandalyesi. Sizin için aynı şey söz konusu oldu mu bilmiyorum ama ben baya heyecanla beklemiş, kendimce bir sürü hazırlık yapmıştım bu dönem için. Mama sandalyesi benim için adeta yeni bir dönemin habercisi gibi birşeydi, küçüğüm artık bizimle birlikte sofraya oturacak ve yemek sohbetlerine ufak ufak dahil olmaya başlayacaktı. Bir bebek için yemek ritüellerinin oluşturulması başından itibaren çok önemsediğim bir nokta. İlerleyen dönemde elimde tabakla peşinden koşmak istemediğim için mutfak- sofra-yemek üçlemesinin onun için de bir şey ifade etmesi gerekiyordu bana göre. Aynı zamanda onların sofradaki yerlerini öğrendiği ve aile kavramını pekiştirdikleri bir ortam da sağlıyor yemek saatleri.

Bu sebepler doğrultusunda “dayanıklılık” kriterini ilk sıraya koyarak en yakın joker mağazasında aldım soluğu. Neden dayanıklılık derseniz çünkü Pera hiç yerinde duramayan bir bebek; atlamayı, zıplamayı olduğu yerde ileri geri sallanmayı çok seviyor ve bu durum bizim için sıkıntılara neden olabiliyor.

Chicco Polly mama sandalyesi için yorumlarımdan bahsedecek olursak;

Chicco Polly Mama Sandalyesinin Avantajları:

Dayanıklı.

Oldukça dayanıklı ve kaliteli malzemeden yapılmış bir ürün. Devrilme riski yok, Pera içinde istediği kadar hoplayıp zıplamaya çalışmasına rağmen sandalye yerinden hiç kıpırdamıyor. Onu sandalyeye oturtup kemerini bağladığım sürece gönül rahatlığıyla yalnız bırakabiliyorum. Bir bebek mama sandalyesinden nasıl düşebilir derseniz, benimkinin sağlam bulduğu bir masayı çekerek mama sandalyesini devirmişliği var. Dolayısıyla eğer bebeğinizde benzer bir durum yaşama potansiyeli görüyorsanız kesinlikle ayakları kalın olan ve yere sağlam basan bir model seçmelisiniz.

Konforlu

Sırt desteği oldukça uzun, dolayısıyla bebeklerin belden yukarısını da kapsayacak konforlu bir oturma imkanı sağlıyor. Çift katlı kılıfta oldukça yumuşak olduğundan bu da konfor öğesini destekleyen bir faktör.

Katlanabilir taşıma fonksiyonu.

Biz özellikle hafta sonları çok fazla gezen bir aileyiz ve Pera’ya mama sandalyesi olmadan yemek yedirmek çok zor olduğu için sandalyeyi de her yere taşıyoruz. Sandalye kapatıldığında oldukça kompakt bir hale geliyor ve arabamızın bagajına bebek arabası ile birlikte sığabiliyor. (hatchpack bir araç)

Değiştirilebilir ve kolay temizlenebilir kılıf.

Polly mama sandalyelerinin bana kalırsa tamamının kılıfları çok sevimli, rengarenk ve çocukların ilgisini çekebilecek karakterlerle dolu. Bir sürü renk alternatifi arasında insan karar vermekte zorlanıyor. Üstelik eskiyen kılıfları değiştirebilmek adına “chicco polly mama sandalyesi yedek kılıf” alternatifi ile satışı da var. Kılıflar çok kolay temizlenebiliyor ve fazla güneşe ya da silmeye maruz kalmasına rağmen renginde bir bozulma olmuyor.

Kolay çıkarılabilir, geniş yemek tepsisi

Pera henüz kendisi yemek yemeye başlamadığı için biz ön aparatını fazla kullanmıyoruz, ancak mama sandalyesi üzerine koyduğunuz tabakları dağıtmadan yemek yedirebileceğiniz bir çocuğunuz varsa bu apart rahatlıkla kullanılabilir.

Chicco Polly Mama Sandalyesinin Dezavantajları:

Terleme yapan ve kolay yırtılabilen kılıf

Dezavantaj olarak söyleyeceğim ilk şey kılıflar ile ilgili. Yüzey muşamba benzeri bir ürün olduğu için özellikle yaz günleri sadece atlet giymiş bir bebeği doğrudan sandalyenin üzerine oturtmak insafsızlık oluyor. Gerçi hem kolay silinebilen hemde terleme yapmayan bir kumaş kullanılabilir mi mama sandalyelerinde bilmiyorum, olsa süper olur kesinlikle.Kılıfla ile ilgili söyleyebileceğim diğer olumsuz şey ise çabuk yırtılması. Belki sadece bizimkisinde böyle olmuştur bilmiyorum fakat Pera kemerin çıktığı boşluğu birkaç defa çekiştirdikten sonra kılıf 6-7 cm yırtıldı.

Ağır olmasından kaynaklı taşıma zorluğu

Ürün ile diğer olumsuz yorumum ise ağır olması, evet biz her yere götürüyoruz ,katlanıyor, bagaja kolaylıkla sığıyor fakat yaklaşık 10 kg olduğunu düşündüğümüzde benim tek başıma taşımam için çok uygun değil.

Fiyat Performansı

Son yorumum ise fiyatla ilgili. Ben joker mağazasından bir yıl önce 450 TL ye almıştım. Kraft, joie gibi diğer markaların benzer ürünlerine baktığımda fiyat bir tık daha yukarıda kalıyor.
Özellikle daha portatif bir şey arıyorsanız 100 -200 TL bandında diğer alternatiflere de yönlenebilirsiniz.

Bir sonraki ürün yorumunda görüşmek üzere,
Hoşçakalın 🙂

2 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

2 Yorum

Zerrin 5 Ocak 2018 - 13:03

ğiştirebilmek adına “chicco polly mama sandalyesi yedek kılıf” Nerde satılıyor

Reply
Berna Salkaya 9 Ocak 2018 - 23:02

ebebek, joker mağazalarında bulabilirsiniz diye düşünüyorum, yalnız büyük olan mağazaları tercih etmenizde fayda var.
sevgiler 🙂

Reply

Yorum Yaz