Cesur Fırfır

Pınar Cambaz

Merhaba kitap kurtları!

Ufacık, küçücük, mini minicik bir oyuncak tavşanın kalbinde ne kadar büyük bir cesaret taşıdığını öğrenmeye var mısınız?

Akıllı ve iyi kalpli bir oyuncak tavşan olan Fırfır, bir gün ormanda gezinti yapan sahibinin cebinden düşer ve ona sesini duyuramaz. Kocaman ağaçlarla dolu bu ormanda cesur kalıp evinin yolunu bulmaya çalışırken, hiç ummadığı birisi yardımına koşar. 🙂 Kış uykusuna yatmak için mağarasına giden büyük bir ayı ile yardım ettiği minicik bir tavşan arasındaki arkadaşlık da böylece başlar. 🙂

Ancak ayının o kadar uykusu vardır, o kadar uykusu vardır ki onu uyanık tutmak için Fırfır yol boyu şarkılar, türküler söyler, oyunlar oynar.

En sonunda Fırfır evine kavuşur kavuşmasına da aklı yeni arkadaşında kalır. Acaba ayı da yolda uykusuna yenik düşmeden mağarasına ulaşabilmiş midir? Yoksa ağırlaşan gözkapaklarına yenik düşüp daha mağarasına bile ulaşamadan bahara kadar sürecek uzun bir uykuya dalmış mıdır?

Arkadaşını kurtarmak için iyi kalpli bir tavşandan minik bir kahramana dönüşen Fırfır, öyküyü dinleyen minik kahramanlara da cesaret, arkadaşlık ve dostluk kelimelerinin gerçek anlamlarını öğretecek.

Angela McAllister’ın kaleminden çıkıp, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın bizlerle buluşturduğu Cesur Fırfır 3 yaş üzeri miniklerle keyifle okunacak bir kitap.

Keyifli okumalar!

Yazan: Angela McAllister

Yayınevi: Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Sayfa: 24

Yaş aralığı: 3+

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz