Bebekler için Güneş Kremi Tavsiyesi: Mustela

Berna Salkaya

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte çantalarda yerini alması gereken bir diğer üründe bebek güneş kremleri. Güneş ışınları çocuklarımızın kemik gelişimi için oldukça faydalı bir kaynak olsa da, güneşin zararlı etkilerinden de çocuklarımızı korumamız gerekiyor. Bu noktada bebek güneş kremi seçimi, özellikle hassas bir cilde sahip bebekler için oldukça kritik. Bende size bu yazımda yine 2 yıldır kullandığım ve oldukça memnun kaldığım Mustela yüksek faktörlü güneş kreminden bahsedeceğim.

Hepimizin de bildiği gibi piyasada envai çeşit bebek güneş kremi bulunuyor. Bunlar içerisinden bebeğinizin cildinde reaksiyon yaratmayacak, mümkün mertebe doğal içerikli ve yüksek faktörlü koruma etkisi bulunan bir ürün bulmak o kadar da kolay değil. Bebek ürünleri satan bir mağazanın krem reyonuna baktığınızda, doğru ürünü seçmek dakikalar sürebiliyor. Bana kalırsa bu noktada biraz deneyim, biraz da araştırmacı kimliğinizi devreye sokmanız şart. 🙂

Daha önceki bir yazımda Mustela stelatopia krem kullandığımdan ve Pera’nın alerjisine bu kremin çok iyi geldiğinden bahsetmiştim. O dönemde kremi almadan önce epey detaylı araştırmalar yapmış, markaya güvenim arttınca da Mustela pişik kremi ve Mustela şampuan da kullanmaya başlamıştım. Mustela güneş kremi ile ilgili hikayemiz de daha önce kullandığım ürünlerden çok memnun kalmama ve markaya olan güvenime dayanıyor.

İçerik

Mustela güneş kremi yorumları:

Neden mustela güneş kremi kullanıyorsun derseniz;

  • Yukarıda da belirttiğim gibi, en temel neden markaya olan güvenim. Pera artık 2.5 yaşında ve hala aynı ürünleri kullanmaya devam ediyoruz.
  • Mustela güneş kremi tüm cilt tipleri için uygun bir ürün olarak öneriliyor, nitekim Pera’nın cildi çok hassas olmasına rağmen hiç bir reaksiyona yol açmadı.
  • İçeriğinde mineraller ve vücut için pek çok faydası bulunan avokado yağı bulunuyor. Merak edenler avokado yağının faydaları yazarak google da küçük bir araştırma yapsın derim 🙂
  • Ürünü kullandığınız zaman bebeğiniz suya girse bile uzun süre vücudunun kurumadığını dokunarak bile hissedebiliyorsunuz.
  • Mustela güneş kremi SPF 50+ faktörü sayesinde çok yüksek oranda UVB koruması (ozon tabakasını delerek yeryüzüne gelen ve insan vücudu için en zararlı olan güneş ışınları) sağlıyor.
  • Mustela güneş kremi içerisinde PARABEN BULUNMUYOR ve %86 oranında doğal içeriklerden oluşuyor. Zaten dermatoloji testlerinden de tam not almış bir ürün olması da ürüne olan güvenimi arttırıyor.
  • Mustela güneş kremi istenilen sıklıkta kullanılabilir. Hatta ürün yenidoğan bebekler için uygun bebek kremi olarak da öneriliyor.

Mustela güneş kremi fiyatı ne kadar?

Mustela benim eczaneden aldığım bir ürün ve fiyatları da aldığım eczaneye göre değişkenlik gösteriyor.

40 ml lik tüpün fiyatı 40 – 45 TL bandında diyebilirim.

Özetle test ettim onayladım, Mustela güneş kremi tavsiye edebileceğim ürünler listesinde daha iyi bir marka bulana kadar yerini korumaya devam edecek 🙂

1 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

1 Yorum

Emine 14 Kasım 2018 - 11:03

tek kelime ile vazgeçilemez bir ürün

Reply

Yorum Yaz