Bebek ve Çocuklar için Vücut Yıkama Jeli: Bioderma Abcderm Foaming Cleanser

Berna Salkaya

Bugün yine memnun kaldığım ve Pera doğduğundan beri kullanmayı bırakmadığım bir üründen bahsedeceğim. Bioderma Abcderm Foaming Cleanser bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine satın aldığım ve artık sürekli elimizin altında bulunan bir bebek vücut yıkama jeli.  Evet ıslak mendiller bebek temizliği konusunda hayat kurtarıcı nitelikte olsa da, sürekli yıkanması gereken popo ve daha ilerleyen dönemlerde rutine dönüşecek el ve yüz temizliği için bir bebek yıkama jelini bana kalırsa mutlaka kullanmak gerekiyor.

Bioderma Abcderm Foaming Cleanser yorumları: (Bioderma Abcderm yıkama jeli yorumları)

  • Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi ürün seçimi yaparken, ürünün hassas ciltli bebeklere uygun olup olmaması benim için ilk kriter. Bioderma Abcderm yıkama jeli de hassas ciltli bebekler için uygun bir  bebek vücut yıkama jeli. ( Eğer sizin bebeğinizde hassas bir cilde sahipse, aldığınız ürünleri ilk olarak kendi cildinizde denemenizi öneririm. Ben kendimde hassas bir cilt yapısına sahip olduğum için, bu şekilde deneme boyunu alıp kullanmamaya karar verdiğim bir kaç ürün olmuştu.)
  • Pera için ürün alırken dikkat ettiğim ikinci konu da, ürünlerin paraben içermemesi ve mümkün mertebe doğala yakın içeriklerden oluşması. Bioderma abcderm yıkama jeli içerisinde paraben bulunmuyor.
  • Biz Bioderma abcderm yıkama jelini doğumdan beri kullanıyoruz ve gerçekten Pera’nın vücudunda hiç bir alerjik reaksiyona neden olmadı.
  • Bu jeli şampuan olarak kullanmanız da mümkün. Göz yakmayan bir bebek şampuanı olduğunu da size gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.
  • Pompalı bir şişeye sahip olduğu için kullanımı çok pratik. Ben 1 ltlik tüpü hep banyoda sabunluğun yanında tutuyorum, dolayısıyla el- yüz ya da popo yıkamamız gerektiğinde kullanımı oldukça pratik oluyor.

Bioderma Abcderm Foaming Cleanser fiyatı ne kadar?

Biorderma Abcderm bebek yıkama jeli benim eczaneden aldığım bir ürün.

1ltlik Bioderma Abcderm Foaming Cleanser fiyatı ise 99 TL (05.2018 tarihli fiyattır.)

Ürünün fiyatı yüksekmiş gibi görünse de, uzun süre kullanıma uygun olduğu için ben yüksek olmadığını düşünüyorum. Hatta benzer markaların ürünleri ile karşılaştırıldığında bir tık aşağıda bile kalıyor olabilir. ( Örneğin Mustela Cleansing Gel with Cold Cream Nutri-Protective fiyatı (300 ml) 53 TL )

Özetle Bioderma Abcderm kullanan bir anne olarak, hassas ciltli bebekler için uygun yıkama jeli arayan anne ve anne adaylarına Bioderma Abcdermi tavsiye ediyorum 🙂

1 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

1 Yorum

Emine 14 Kasım 2018 - 10:55

Merhaba, biodermanın bu ürününü biz de yeğenimde yıllardır kullandık, ne tahriç ne kızarıklık hiç bir yan/olumsuz etki olmadı. 5 yaşına girecek halen kullanıyoruz. Hatta benimde hazırlıksız zamanlarda makyaj ve yüz temizliği için kullandığım oldu 🙂 güzel tavsiye için teşekkürler

Reply

Yorum Yaz