Babam Bir Dev

Pınar Cambaz
Merhaba kitap kurtları!
Hazır babalar günü de yaklaşıyorken, evde babası ve yavrusu sarmaş dolaş oturup okuyacağınız sevgi dolu bir kitabı tanıyalım bu hafta!
Her çocuğun gözünde babası bir dev gibi kocaman, bir dev gibi güçlü, her şeyi bilen, her sorunu çözebilen, onu her şeyden koruyan ve kollayan dünyanın en iyi babasıdır.
Kitabımızın küçük kahramanı da elbette dünyanın en iyi babasının kendi babası olduğuna inanıyor. Bizlere babasıyla birlikte yaptıklarını, onu ne kadar sevdiğini, oynadıkları oyunları, üzüldüğünde babasının onu nasıl neşelendirdiğini, büyüdüğünde nasıl babası gibi olmak istediğini anlatıyor.
Tabii ki tüm bunları bir çocuk saflığıyla anlatıyor, “Ne zaman saklambaç oynasak, babamın dağların arkasına saklanması gerekir. Ama her zaman ben onu bulurum.” diyerek bize çocuk gözüyle dünyanın ne kadar eğlenceli bir yer olduğunu fark ettiriyor.
Kitapta anne sansürü uyguladığım bir yer var. Ufaklık babasıyla futbol oynadıklarından ve takımları kazanınca ne kadar sevindiklerinden bahsediyor. Selim’in yaşı henüz bu kadar ufakken ve dünyada deneyebileceği bu kadar fazla spor dalı varken futbolun ve takım tutmanın üzerinde ısrarla durmak içime sinmedi, o cümleleri değiştirerek okudum çoğu zaman. Sizin böyle bir hassasiyetiniz yoksa okumaya aynen devam! 🙂
Hepinize keyifle okumalar!
Yazan: Carl Norac
Yayınevi: Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Sayfa: 24
Yaş aralığı: 2+
0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz