Aramızda Biri Var!

Berna Salkaya

Bugün aramıza yeni katılan birinden değil de, aslında en başından beri aramızda olan birinden bahsedeceğim. 🙂
Hayat gerçekten çok acayip, yıllar önce kurumsal bir firma mülakatında denk geldiğim, hatta karşı takımımda yer alan birinin bugün hayatımın en önemli kararlarında ve pek çok dönüm noktasında yanımda yer alması hayatın bana sunduğu en güzel sürprizlerinden biri herhalde.

O gün mülakattan çıktıktan yaklaşık 1 ay sonra, ilk iş yerimin kapısından içeri girdiğimde tanıdığım tek sima onunkisiydi.
Günaydın diyerek yanına oturdum. İkimizde birbirimize karşı mesafeli ve samimiyetsiz davranırken, ben onu çok soğuk bulduğumu itiraf edeyim. 🙂 ( çok kısa bir zaman sonra o da beni çok havalı bulduğunu itiraf etmişti. ) Hatta sadece soğuk bulmakla kalmamış, çevremdeki diğer insanları gözlemlediğimde biraz fazla sakin olduğuna kanaat getirmiştim.

İlginçtir ki, çok sıradan olan bu tanışma anı hala dünmüş gibi aklımda. Sanırım önsezilerim, ne zaman biri hayatımda çok önemli bir yer kaplayacak olsa, bunu önceden hissediyor ve tüm süreci hiç bir detayı atlamadan logluyor kafama 🙂 Tanıyanlar görsel hafızamın çok kuvvetli olmadığını, hatta bir tanıştığım insanla bazen 2. ya da 3. karşılaşmaya rağmen tekrar tanışma ihtiyacı hissettiğimi bilir. Hiç sevmediğim ve zaman zaman beni oldukça zor duruma düşüren bu özelliğim, hayatımın çok nadir anlarında beni yanıltır. Bunlardan biri Onur’u ilk fark ettiğim an, diğeri ise Gülşah’la ilk tanışma anımız..

Her ne kadar çok sevdiğim bir sürü arkadaşım zamanla hayatıma dahil olsa da, beynimi oldukça zorlamama rağmen onların hayatıma nasıl dahil olduklarını bir türlü hatırlayamıyorum. Ama bu ikisi oldukça net, giydikleri kıyafetlerden, duruşlarına, bakışlarına kadar hemde. O gün bugündür önsezilerime çok güvenir ve bu anları düşündüğümde evrene kocaman bir teşekkür ederim 🙂 İnsanın verdiği değeri ve sevgiyi sonuna kadar hak eden çok sevdiklerinin olması harika bir his gerçekten..

Yine çok duygusallaşıp, konuyu epeyce kaydırdım. Aslında balkafanın arkasındaki gizli silahımdan bahsediyordum 🙂 Bu postu yayınlamak konusunda epey geç kalmış olsak da, en başından beri biz aslında 2 kişiydik. Bu zaman dilimi için küçük bir değerlendirme yaptığımda canım arkadaşım Gülşah’la yine çok iyi bir ikili olduk diye düşünmeden edemiyorum:) Yıllardır birbirimizi çok iyi tanıyan iki çok yakın arkadaş olarak, bu proje için üstlendiğimiz roller çok ayrı olsa da benim tezcanlı oluşumu dengeleyen sakin duruşu hep işi bir adım daha güzel noktaya taşımamızı sağladı. Birlikte paylaştığımız onca şeyden sonra, böylesine bir projenin fikir ortakları olmak ise benim için apayrı bir keyif.

Onu tanımayanlar için kendisi hakkında söyleyeceğim en net şey ise tam bir araştırmacı kimliğine sahip olması. Öyle ki, balkafa.com‘da yer alan “Alışveriş” kategorisi için hazırlamış olduğu “100 kişiye sorduk!” kategorisindeki postlarını okuduğunuzda ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.

Her ne kadar kendisi evli ve çocuklu olmasa da, yaptığı araştırmalar sayesinde anne-bebek kategorisindeki ürünler hakkında hatrı sayılır bilgiye sahip. 🙂 Üniversite ve yüksek lisans yıllarından edindiği “İstatistik” bilgilerini, 6 yıllık kurumsal “Araştırma Yöneticiliği” deneyiminden sonra böylesi bir platform için kullanıyor olması, kendisinin de 6 ay öncesine kadar pek öngöremediği bir şey olsa da, bu kategori balkafa.com’un en sevilen dallarından biri olacak bana göre.
Onu tanıdıkça hem yazılarını, hem kendisini seveceğinize eminim, ben aşırı çok seviyorum o ayrı… 🙂
İlk postu “Bebek Bezi Araştırma Sonuçları” bir sonraki hafta sizlerle olacak,

şimdilik hoşçakalın 🙂

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz