Aramıza Yeni Biri Katılıyor! [Aysel Karaca Ünlü]

Berna Salkaya

Balkafa.com aramıza yeni katılan isimlerle her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu seferki isim benim de tanımadığım biri. Canım arkadaşım Gülşah, balkafa.com artık bir platform havasına bürünmeye başlayınca Aysel’den bahsetti bana. “Çocuk doktoru bir arkadaşım var, balkafa için çok yerinde bir yazar olmaz mı, bence bir görüşün siz” deyince tabiki çok yerinde bir yazar olur dedim. İşte Aysel ile tanışma hikayemiz böyle başlıyor.

Aysel çocukları çok seven, mesleğine aşık, enerji dolu bir çocuk doktoru. O kadar ki buluştuğumuz gün elinde yazabileceği konular hakkında bir listeyle gelmiş yanımıza. Listede yeni doğan bakımınından, çocuk hastalıklarına kadar pek çok başlık yer alıyor olmasına rağmen, şöyle bir göz gezdirdiğimde üzerine onlarca makale okuduğum “bebeklerde kolik” başlığı gözüme çarpıyor hemen. Şimdi gülerek anlattığım kolik krizleri üzerine sohbet çok uzayınca, ilk yazının konusu da bu olsun o zaman diyoruz 🙂

Aysel bundan böyle balkafa.com’da çocuk sağlığı üzerine paylaşımlar yapmaya başlayacak, ilk yazısı “Bebeklerde Kolik Belirtileri ve Tedavisi” ise bir sonraki hafta yayında!

Aysel Karaca Ünlü kimdir?

Kimdir bu Aysel, diye soracaklar için, Aysel’in verdiği özet bilgiler ise şu şekilde :
1988 yılında İstanbul’da doğdum. Öğrenim hayatım dahil olmak üzere tüm yaşantım İstanbul’da geçti.
2013 yılında İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra uzmanlığımı Çocuk Sağlığı üzerine yapmaya karar verdim.
Mezuniyetimin hemen ardında Haseki Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniğinde çalışmaya başladım. Şuan hala aynı klinikte “Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doktoru” olarak çalışmaya devam ediyorum.

Bundan böyle Balkafa’da sizlerden gelen soruları yanıtlamak, benim için ayrı bir keyif olacak. Pazartesi günü yayınlanacak ilk postumda görüşmek üzere 🙂

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz