Aqua Florya – İstanbul Akvaryum Gezisi

Berna Salkaya

My Gym’e aylık paket üyelik yaptırdığımız için uzunca bir süredir aktivite yazılarına ara vermiştim. Hafta sonları sürekli aynı saatte bir yerde olmaya çalışınca ekstra plan yapmak pek mümkün olmuyor. Bu planlara bir de arkadaşlarla yapılan programlar eklenince, bir süredir Pera ile yeni keşifler yapamaz olmuştuk. Durum böyle olunca, bir süre sabit bir üyelik yapmak yerine haftasonu modumuza göre yeni yerler keşfetme kararı aldık. Geçtiğimiz hafta sonu rotası ise Aqua Florya İstanbul Akvaryum oldu.

Aqua Florya İstanbul Akvaryuma Nasıl Gidilir?

Florya İstanbul Akvaryum Şenlikköy sahilde yer alıyor. Evimize oldukça yakın bir lokasyonda yer aldığı için biz sahil yolunu kullanarak gitmeyi tercih ettik. Bunun dışında metrobüs ile de ulaşım sağlamak mümkün. Metrobüsten Beşyol durağında indikten sonra sahile inen minibüsleri kullanarak Florya İstanbul Akvaryum‘a ulaşım sağlayabilirsiniz. Arabayla gelecekler için en büyük sorunlardan biri olan otopark konusu ise burada sıkıntısız, çünkü Aqua Florya AVM’nın otoparkını kullanabiliyorsunuz ve otopark ücretleri de oldukça makul.

Aqua Florya İstanbul Akvaryum Yorumları

İstanbul’da çocukla yapılabilecek aktiviteler söz konusu olunca İstanbul Akvaryum‘un oldukça iyi bir alternatif olduğunu düşünüyorum. Eğer siz de özellikle bu soğuk kış günlerinde İstanbul’da çocuk eğlence merkezleri arayışındaysanız, akvaryum gezisi ile hem çocuğunuza farklı bir alternatif sunabilir, hem de kendiniz keyifli vakit geçirebilirsiniz. Oldukça geniş bir alan üzerine kurulu olan tematik akvaryum gezisi çok rahat 1-1.5 saat kadar vakit alıyor ve oluşturulan farklı temalar yetişkinlerin bile dikkatini çekebilecek albeniye sahip. Birden fazla temanın işlendiği akvaryumlara heyecanla ve merakla bakan minik kızım dışında, bende özellikle yağmur ormanı temasından çok keyif aldığımı söyleyebilirim.

Aqua Florya İstanbul Akvaryum Giriş Ücretleri

İstanbul Akvaryum giriş ücretleri yetişkinler için 60 TL, öğrenciler için ise 40 TL. 0-2 yaş grubu çocuklardan giriş ücreti alınmıyor. Bana kalırsa fiyat çok uygun değil, her ne kadar keyifli bir 1.5 saat geçirmiş olsak da sanırım bir daha hafa sonu rotası olarak 120 TL giriş ücreti ödeyip gitmek isteyeceğimiz bir yer olmayacak bu akvaryum.

İstanbul Akvaryum Online Bilet üzerinden bilet almak istediğinizde %10’luk bir indirimle biletleri temin etmeniz mümkün. Bu arada bahsettiğim ücretler standart giriş için belirlenmiş tutarlar. Ekstra aktiviteler içeren diğer paketleri tercih ettiğinizde giriş ücretleri artış gösteriyor.

Eğer deniz altı dünyasına meraklı bir küçüğünüz varsa, bir kerelikte olsa İstanbul Akvaryum’u ziyaret etmenizi önerebilirim, özellikle şubat tatilinin yaklaştığı şu günlerde, güzel bir sömestr tatili aktivitesi olarak düşünülebilir.
Bir sonraki aktivite yazısında görüşmek üzere..
Hoşçakalın 🙂

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz