Anneler için Harika Bir Mekan Önerisi: Mombie Fun- Food-Friends

Berna Salkaya

Evet sevgili anneler sonunda şehirde aradığımız kan bulundu. Yani en azından ben kendi adıma buldum diyebilirim. 🙂 Eğer sizde “ben arkadaşlarımla keyifle bir kahve içerken, benim minik patatesim de eğlenceli vakit geçirsin” diyorsanız Mombie’yi eminim çok seveceksiniz. Her şeyin özenle düşünüldüğü bu mekanın benim için tek dezavantajı Bağdat Caddesi’nde olması. Keşke Avrupa yakasında daha kolay ulaşım sağlayabileceğim bir yerde olsaydı dedirten Mombie, İstanbul’da çocukla gidilecek mekanlar arasında ilk sıraya, ilk buluşmamızda yerleşti benim için. 🙂

İstanbul’da çocukla gidilebilecek mekan önerisi: Mombie Fun- Food-Friends

Mombie keşfimiz Anadolu yakasına yine kahvaltı organizasyonu için geçtiğimiz bir güne dayanıyor. Kahvaltıdan sonra “bir de kahve mi  içsek??” diye düşünürken , sevgili arkadaşım Gizem “Bağdat caddesinde yeni bir mekan açıldı, çocuklar için keyifli bir yere benziyor, denemeye ne dersiniz?” deyince rotamızı hemen Mombie’ye çevirdik.

Mombie Fun- Food-Friends nerede?

Mombie, Bağdat Caddesi’nin Suadiye taraflarında yer alıyor. Eğer toplu taşıma kullanarak ulaşım sağlamak istiyorsanız, sizin için en iyi yöntem Marmaray’ı kullanmak olacak. Marmaray’dan indikten sonra navigasyon kullanarak yürüyebilir ya da taksiye binebilirsiniz.

Mombie Fun-Food- Friends açık adres: Suadiye Mah, Pembegül Sokak, Şenpalas Apt, No3A Suadiye/ İST

Mombie Fun- Food-Friends nasıl bir mekan?

Mombie’nin konsepti BEE eat.play.love ile oldukça benzer aslında. Hatta çalışanlardan aldığım bilgiye göre Bee’den danışmanlıkta almışlar kurulum aşamasında. Daha önce Bee’yi de ziyaret etmiş olan objektif bir anne olarak; Mombie’nin bu danışmanlık üzerine kendisinden de bir şeyler kattığı ve çok daha iyi bir iş ortaya çıkardığı oldukça net.

Neden derseniz, bana kalırsa mekan çok güzel ayrıştırılmış. Çocuklar için ayrılan serbest oyun alanı ile, sizin vakit geçirebileceğiniz cafe alanı arasında net bir ayrım var. Bu da çocuk gürültüsünün içeride kalmasını sağlarken, aynı zamanda çocuğunuzun izole bir alanda oyuna konsantre olmasını kolaylaştırıyor. Bunun dışında atölyelerin yapıldığı alan ise serbest oyun alanından komple ayrıştırılmış. Oyun alanında oynayan çocuklar alt katta atölye yapıldığının farkına bile varmıyor. Bu da grupların birbirine karışmasını engelliyor ve ortam çok daha sakin ve düzenli görünüyor.

Serbest oyun alanında görevli olan bir abla devamlı çocukları gözetliyor ve onlara yardımcı oluyor. Serbest oyun alanı kitap köşesi, boyama köşesi, mutfak köşesi ve küçük bir oyun parkurundan oluşuyor. Boyama yapmak isteyen minikler için, boyama köşesinin içerisine mini bir musluk da yerleştirmişler. Eli yüzü boya içinde kalan çocuklar, dışarı çıkmadan önce yardım almaya gerek bile duymadan ellerini yıkayabiliyor. (bu da güzel bir detay benim için)

Bunun dışında sizin kahvaltı, yemek ya da kahve opsiyonlarından birini seçip keyif yapabileceğiniz cafe alanında mini bir kum havuzu da var. Minikler için şort, tişort, sandalet mevsimini açtığınızda bu mini havuzda eğlenceli bir alternatif olarak değerlendirilebilir.

Mombie Fun- Food-Friends atölye ücretleri ne kadar?

Mekan sadece güzel bir serbest oyun alanı sunmak dışında atölye hizmeti de veriyor. Biz kısıtlı bir sürede gittiğimiz için atölyeleri deneyimleme fırsatımız olmadı. Yine çalışanlardan aldığım bilgiye göre atölyelerin temaları haftalık olarak belirleniyor ve bir saatlik atölye ücreti 85 TL. Eğer ingilizce atölyelerine katılmak isterseniz fiyat 100 TL’ye çıkıyor ve çocuğunuz atölyelere katılıyorsa 1 saat süreyle serbest oyun alanından ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

Mombie serbest oyun alanı ücreti ise 1 saat için 25 TL. (Bee’ye göre daha makul bir fiyat.) Eğer masaya gelen hesabınız 100 TL’yi buluyorsa oyun alanı için %50 indirim yapıyorlar. Yalnız bu indirim tek çocuk için uygulanıyor.

Bu arada unutmadan Mombie, doğum günü organizasyonları için de oldukça uygun bir mekan. Fakat Mombie doğum günü organizasyonu ücretleri konusunda bir bilgim yok. Eminim telefonla aradığınızda yardımcı olacaklardır.

Mombie Fun- Food-Friends kahvaltı ücretleri ne kadar? Fiyat performansı nasıl?

Mombie Çocuk Menüsü

Mombie iki kişilik kahvaltı ücreti yanlış hatırlamıyorsam 110 TL idi. Kahvaltı konsepti Bee’ye çok benziyor, hatta menü konusunda BEE’nin epey etkisinde kalmışlar diyebilirim. Bu tip kahvaltılar açıkçası çok benim tarzım değil, ama tatlı standındaki kekleri ve masalara gelen tabakları görünce lezzet konusunda da memnun kalacağımız bir mekan olduğu fikrine kapıldığımı söyleyebilirim.  Midelerimiz o gün tıka basa dolu olduğu için, biz sadece kahve ve limonataların tadına bakabildik. Hem kahveleri, hem de limonataları çok başarılı. Fiyatlar ortalama 15-20 TL bandında. Genel olarak fiyat/ performans konusunda bir şey söylemem çok doğru olmaz. Belki gidip deneyimleyen diğer anneler yazının altına yorum olarak paylaşırlar fikirlerini 🙂

Mombie’de en çok hoşuma giden şeylerinden biri de menüde küçük çocuklar için sağlıklı alternatiflere yer vermeleri oldu. Ev yoğurdundan tutun da , günün ev yemeğine, hatta balık köftesine kadar birbirinden güzel çeşitlerin sunulduğu menü “çocuğuma ne yedirsem” diyen annelerin işini epeyce kolaylaştırıyor. Fikir vermesi açısından menünün ilgili sayfasını da ekliyorum 😉

Mombie Fun- Food-Friends’i tavsiye eder miyim?

4 kişi hafta sonu kahvesi için gittiğimiz mekanda 2 ufaklığın oyun ücretleri dahil ödediğimiz hesap yaklaşık olarak 120 TL. Muadil diğer mekanları düşündüğümde fiyatın standartlara uygun olduğunu düşünüyorum. Eğer Suadiye civarında bir yerde oturuyorsanız bu mekana mutlaka bir şans verin derim, eğer oturmuyorsanız bir gün rotanızı Mombie’ye çevirmenizi gönül rahatlığı ile önerebilirim. 🙂

Bir sonraki aktivite yazısında görüşmek üzere, sevgiyle kalın 🙂

 

Kafenin dışardan görünüşü – Park etmiş bebek arabalarını görüyorsunuz 🙂

Etkinlik alanlarında minikleriniz serbestçe istediklerini yapabilirler

Kafenin içerisinde bunun gibi miniklerin ilgisi çeken yerler var 🙂

Kafenin içinde girişte hemen sağda yer alan kum havuzu

Kitaplık – Hediye Köşesi

Pera en sevdiği yerde! :)))))

Oyun alanlarından bir görüntü daha

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz