Adım Adım Bebek Eğitim Seti Yorumları

Berna Salkaya

Sosyal medyanın bu kadar hızlı hayatımıza girmesiyle birlikte 0-4 yaş arası çocukları olan annelerin hemen hemen her platformda karşılarına çıkan yeni bir kavram da “aktivite kutuları” ve “bebek eğitim setleri“. Bebeklerin öğrenme becerilerinin geliştirilmesi ve yaratıcılığın arttırılması için yardımcı bir kaynak olarak kullanılacak bu kutular bir D&R ziyaretim sırasında dikkatimi çekmişti. Pera o dönemde 6 – 7 aylıktı ve ben ilgisini çekebilecek oyuncaklar arayışındaydım. Adım Adım aktivite kutularına da böylelikle ilk olarak D&R’da denk gelmiş oldum. Daha sonra birkaç arkadaşıma “Adım Adım” dan bahsettiğimde zaten uzunca bir zamandır üye olduklarını söylediler. Bende internette biraz araştırma yaptıktan sonra doğrudan üyelik yaptırmaya karar verdim ve o günden beri de üyeliğimiz devam ediyor.

1 yıldır severek takip ettiğimiz bu aktivite kutularını daha detaylı inceleyecek olursak;

Adım Adım kimdir?

Adım adım, 0 – 4 yaş arası çocukların öğrenme becerileri, yaratıcılık kabiliyetleri ve zihinsel gelişimini destekleyen, Mikado yayınları tarafından hazırlanan bir eğitim seti. 9 – 48 ay arası bebek ve çocuklar için oluşturulan aktivite kutuları onların aylık gelişimine göre şekillendirilen aktivite kitabı, oyun malzemeleri ve çeşitli oyun materyallerini içeriyor. Bunların dışında aktivite kutusunun içerisinde ebeveynlerin çocuklarının gelişim durumunu takip edebilecekleri
mini kitapçıklar ve ayın beslenme teması da yer alıyor. Aktivite kitapları her ay belirli bir temayı işleyerek, çocuğunuzun işlenen tema hakkında fikir sahibi olmasını amaçlıyor. Örneğin bir ayın teması “Taşıtları Tanıyalım” olurken diğer ayın teması “Eşyalarımı Keşfediyorum” olabiliyor. Bu kitapların yanı sıra kutuların içerisinden çocuğunuzun motor becerilerini geliştirecek küçük küpler, farklı ebatlarda çubuklar veya kutular çıkabiliyor. Bu materyalleri nasıl kullanacağınız konusunda ise aktivite kitapları sizi yönlendiriyor.

Adım Adım eğitim seti yorumları

Benim için en önemli noktalardan biri Pera ile kaliteli vakit geçirebilmek. Evde yapılabilecek aktiviteler söz konusu olduğunda bu setlerin oldukça faydasını görüyoruz. Akşamları eve geldiğimde beni mutlaka odasına götürüyor ve kitaplarından birkaçını alarak birlikte incelememizi istiyor. Bazen daha önce defalarca incelediğimiz sayfalarla ilgili kendisi bana bir şeyler anlatmaya başlıyor. Şuanda konuşma konusunda da epeyce bir yol katettiği için bu setleri incelemek daha keyifli oluyor. Her şeyden öte, onun eline bir kitap alıp sayfalarını çevirdiğini izlemek acayip hoşuma gidiyor ve erken yaşlarda çocukların kitapları sevme alışkanlığı edinmesinde bu setlerin çok faydalı bir kaynak olduğunu düşünüyorum.
Bunun dışında aktivite kitaplarının önerdiği aktiviteleri yapmakta el becerilerinin gelişmesine katkı sağlıyor. Örneğin küpleri üst üste yerleştirmeyi ilk aşamada hiç beceremezken 2-3 gün sonra kendi kendine onları nasıl yerleştirmesi gerektiğini öğrenebiliyor.  Ayrıca kutuların içerisinde minik bebek eğitim kitapları da yer alıyor, özellikle dışarı çıktığımızda bu kitapları yanımdan ayırmıyorum. Herhangi bir anda huysuzlanmaya başladığını gördüğümde eline bir kitap tutuşturarak dikkatini dağıtabiliyorum.

Adım Adım eğitim seti fiyatları

Biz 9-21 aylık dönem için üyelik almıştık, normal setlerin yanı sıra birde 2 boyutlu hikaye kitapları da eklemiştik 3 adet. (Bu kitaplar 2 yaş sonrası için öneriliyor) Bu şekilde 550 TL civarında bir ödeme yaptık ve ödemeyi kredi kartı ile yapabilme imkanı mevcut. Kendi web siteleri üzerinde fiyat bilgisi yer alıyor. Paket alternatiflerinden birini seçerek üyelik yapabiliyorsunuz. Seçeceğiniz pakete göre aylık ödemeleriniz 60 TL ile 49 TL arasında değişiyor.

Bizim 12 aylık üyeliğimiz 2 ay sonra bitmek üzere. Sonrasında Bardabas ile devam ediyor olacağız. Bu değişikliğin nedeni Adım Adım eğitim setinden memnun kalmamış olmam değil, aksine Adım Adım benim tavsiye edebileceğim bebek eğitim kitaplarından biri. Sadece başka alternatifleri de görüp değerlendirmek istiyorum. Sonuçta Bardabas, Pakolina gibi diğer aktivite kutuları da benzer bir konsepte sahip. Hangisini daha çok seveceğine Pera kendisi karar verecek.

Bu noktada tek temennim ise kitaplardan bıkmaması 🙂

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz