3 Yaş Sağ Beyin – Sol Beyin Etkinlikleri

Pınar Cambaz

Merhaba kitap kurtları!

Sizin evde de gazetelerin bulmaca eklerini boya kalemleriyle karalayarak yapmaya çalışan, istediği gibi yapamayınca ağlayan bir ufaklık var mı?

Haydi çayınızı, kahvenizi alıp oturun, hem dertleşmeye, hem de size güzel bir kitaptan bahsetmeye geldim.

Selim’in yediğine içtiğine, ara öğünlerine, vücut gelişimine, kilosuna, boyuna posuna, doktor kontrollerine, soluduğu havaya hatta oturduğu mama sandalyesine sonsuz bir özen ve seçicilikle yaklaşırken onun beyin gelişimine, zihinsel gelişimine, düşünme, hafıza ve dikkat becerilerine ne kadar özen gösterip zaman ayırıyorum diye düşünüp duruyordum ne zamandır.

Uzmanlar “7 çok geç!” diyerek okul öncesi dönemde çocuğa verilen eğitimin önemine dikkat çekerken geceleri rüyalarımda etkinlikler ve aktiviteler beni kovalamaya başlamıştı bile!

Tam da bu dönemde 3 Yaş için Sağ Beyin – Sol Beyin Etkinlikleri kitabı karşıma çıktı. Sol beynin mantıklı, analitik yönüyle, sağ beynin yaratıcı ve sezgisel yönünü dengeli bir şekilde geliştirip, birlikte uyum içinde çalışmasını hedefleyen bu kitapta birbirinden farklı 59 etkinlik var.

Sayfada kaç tane ördek olduğunu saydığınız matematiksel zekayı geliştiren etkinlikler, doğru yolu çizerek koyunun ağılına gitmesine yardım ettiğiniz mekan algısını geliştiren etkinlikler, iki resim arasındaki farkları bularak gözlem becerisini geliştiren etkinlikler, verilen gölgenin hangi eşyaya ait olduğunu bulduğunuz mantık becerilerini geliştiren etkinlikler ve daha niceleri..

Kitabın içerisinde çıkartma yapıştırmalı etkinlikler olduğu gibi, sayfayı tamamladığınız zaman çocuğunuzu motive etmek için yapıştıracağınız çıkartmalar da var.

Selim 3,5 yaşındayken kitabı aldık ancak sayfaları hızlı bir şekilde tamamladı, o yüzden 2,5 yaşından itibaren çocukların ilgisini çekeceğini düşünüyorum.

Selim şimdilerde evin içerisinde elinde kitabı “bulmaca çözelim mi?” diye peşimizde dolaşıyor. Biz kendi bulmaca eklerimizi kurtardık, darısı sizin başınıza! 🙂

Herkese keyifli okumalar!

Uyarlayan: Elif Konar

Yayınevi: Minik Ada

Sayfa: 64

Yaş aralığı: 3+

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz