2 Yaş Doğum Günü Pastası

Berna Salkaya

Geçtiğimiz hafta sonu bizim miniğin 2. yaş doğum günü partisi vardı. Parti dediğime bakmayın, ben bu konuda biraz gelenekçi bir anneyim. Henüz doğum günü kavramından bihaber olan çocuklara çok abartılı doğum günü organizasyonları yapmayı gereksiz buluyorum çünkü.
Özel günler kesinlikle çok ama çok önemli, fakat burada temel kriterim özel gün sahibi olan kişiyi mutlu edebilecek bir şeyler yapabilmek. Dolayısıyla bu yıl çok yakın çevremizi dahil ederek minik bir doğum günü organizasyonu yapmayı tercih ettik. Bizim ufaklık sevdiği insanları etrafında gördüğünde zaten çıldırıyor, üstüne gelen hediyeler ve üflemek için delirdiği bir de pasta eklenince nasıl mutlu olduğunu tarif etmeme gerek yok herhalde 🙂

Geçtiğimiz yıl Pera’nın 1 yaş doğum günü için de yine küçük bir organizasyon yapmayı tercih etmiş, pasta seçimimi ise Venüs Pastanesi’nin lezzetli pastalarından yana yapmıştım. Şeker hamurundan yapılmayan, sıradan ama tadı “bir dilim daha çağrısı yapan” pastaları kastediyorum. Hem Pera pasta ve mum üfleme olayından hiç anlamadığı için, hem de şeker hamurundan yapılan pastaların lezzetsiz olacağından emin olduğum için görüntüsü müthiş pasta peşine düşmek anlamsız olacaktı. Fakat bu yıl işler değişti. Yaz başından beri katıldığımız doğum günü organizasyonlarında üflenen her pasta Pera’nın odak noktası olup, mumlar Pera için bir kez daha yakılınca bu yılki doğum günü bonusu güzel bir 2 yaş doğum günü pastası olsun istedim 🙂

Doğum günü pastası nereye yaptırılır?

Nereye yaptırsam, acaba bu pastaların hem dışı hem içi güzelini yapabilen biri var mıdır diye düşünürken Selin geldi aklıma.
Banka yıllarından çok sevdiğim bir arkadaşım olan Selin, arada sırada yapıp getirdiği cupcake ve pastalar ile tam bir lezzet ustası olduğunu ispatlamıştı. Üstelik artık mesleki kariyerine bir bankacı olarak değilde “Pastacı Selin” olarak devam ediyordu. Organizasyona neredeyse 1 ay olmasına rağmen, hemen Selin’i aradım. “Hem lezzetli, hem temalı bir doğum günü pastası yapabilir misin Pera’ya?” diye sorunca ” en güzelini yaparım hem de, için rahat olsun” dedi bana 🙂 Sanırım bu pastaların zararlı olduğu yönündeki çekincelerimi de hissetmiş olacak ki, “kendi çocuklarıma yedirmeyeceğim bir pastayı asla başka çocuklar için de hazırlamam” diye de belirtti. (yazar burada sağduyulu insanları çok sevdiğini belirtmeden geçemeyecek 🙂 )

Şeker hamurundan yapılan pastalar lezzetli olur mu ?

Sonuç nasıl oldu derseniz, gerçekten ama gerçekten çok beğendik pastamızı. “Pera’nın 2 yaş çiftliği” temasını işlediği pastamızın dışına Pera, içine ise biz bayıldık 🙂 Çok sevdiğim browni ye benzeyen keki, pastacı kreması, beyaz çikolata ve çilek birleşiminden oluşan pastamız benim şeker hamurundan yapılan pasta lezzetsiz olur ön yargımı da kırmayı başardı. Yapılan işin kalitesi göz önünde bulundurulduğunda, fiyat performans olarak da beni çok memnun ettiğini söylemeden geçemeyeceğim.
Bundan sonra özel gün, pasta deyince tek adresimiz Pastacı Selin. 🙂
Benzer arayışta olanlar için kendisinin iletişim bilgilerini de buraya bırakıyorum.

Selin Atacan Oral :

  • Telefon: 0532 651 12 03
  • instagram hesabı: selin2d

sevgiyle kalın 🙂

Konseptimiz “Pera’nın 2 yaş çiftliği” 🙂

Resimdeki Pera’yı sizde gördünüz mü ? 🙂

0 Yorum

Bu yazılar ilginizi çekebilir!

Yorum Yaz